Екологічна інспекція встановлює причетність сумського «Водоканалу» до небезпечних викидів в Псел

Вчора, повідомив телеканал UA-Суми, спеціалісти Державної екологічної інспекції Сумської області взяли проби води у Пслі. Забори робили у чотирьох точках: у тому числі біля труби, звідки комунальне підприємство «Міськводоканал» скидає воду у річку Псел.

Нагадаємо, що 17 вересня сумчанин Олександр Шкуропат виклав в мережі відео забруднення Псла в районі очисних споруд «Міськводоканалу».

«Скид, у них («Водоканалу») чомусь йде через дві труби. З тієї, і з тієї відібрали. І вплив на водойму цієї води відберемо вище скиду й з річки нижче скиду. Відібрали на такі показники як сухий залишок, амоній, нітрити, нітрати, ХСК, БСК, хлориди, сульфати, фосфати розчинені й кислі», – розповіла  головний спеціаліст Державної екоінспекції в Сумській області  Тетяна Циндренко (на фото).

Головний інженер «Водоканалу»  Йосип Тисівський провину підприємства заперечує і доводить, що бруд, який плаває на поверхні річки – донний мул, який піднявся, а причиною цього  називає  відсутність паводків.

Втім, у  регіональному офісі водних ресурсів Сумщини вірогідною причиною появи донного мулу на поверхні річки Псел називають таки порушення роботи очисних споруд.

«На поверхні Псла ми бачимо виніс активного мулу з очисних споруд «Водоканалу», – говорить  заступниця начальника офісу Олена Вакарчук.- Це, вірогідно, порушення у роботі технології очищення стічних вод на «Водоканалі». Це ситуація не поодинока. І викликає обурення, бо повторюється із року в рік. Я сьогодні подивилася в наші інформаційно-спостережливі журнали і побачила, що подібна ситуація була в 2011 році, потім у 2015-му, тепер у 2018-му. Говорити про те, що цій ситуації сприяла відсутність паводку – це взагалі абсурд. У цьому році в нас пройшов паводок, досить інтенсивний з витратою понад 100 кубів в секунду, вода йшла під час паводку. Все, що можна перенести на певні відстані – перенеслося».

Результати лабораторних досліджень води, що проводить екоінспекція, будуть відомі через п’ять робочих днів.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.