Завдяки втручанню журналістів та активістів особливі діти на Сумщині отримали потрібні ліки

Про це повідомив громадський діяч Даніїл Маландій. «Завдяки розголосу фактів щодо проблем із закупівлями препаратів для дітей, хворих на фенілкетунорію,  вважаю за необхідне повідомити, що негативні наслідки усунуті. Закупівля відбулася із урахуванням інтересів дітей», – написав активіст в Facebook.

Нагадаємо, що вересні 2018 року управління охорони здоровя Сумської ОДА провело тендер із закупівлі спеціальних сумішей для дітей, хворих на фенілкетунорію,  на якому перемогло сумське ТОВ «Торговий дім «Медсервіс». Воно запропонувало ціну нижчу, ніж інші учасники тендеру, але, виявилося, що суміші від «Медсервісу» відрізняються від тих, до яких звикли діти.

Батьки вважали, що заміна звичного харчування на нове може призвести до непередбачуваних алергічних реакцій чи інших побічних ефектів у їхніх дітей. Тому попросили провести новий тендер, щоб отримати ті препарати, якими користувалися раніше. Але спеціалісти управління  наполягали на тому, що новий спецпродукт буде більш корисним для дітей, що викликало небезпідставні підозри про отримані ними «відкати».

Сайт Xpress детально писав про це в статті «Батьки «проти», щоб на їхніх хворих дітях випробували нові препарати. Сумські чиновники від медицини – «за»?

Після прес-конференції (на фото) за участі батьків,  голови ГО «Українська спілка хворих фенілкетонурією «Особливі діти» Володимир Тутука, депутата облради Віктора Дубинко і активіста Даніїла Маландія та публікацій в пресі управління охорони здоров’я переглянуло свою позицію.   Було проведено новий тендер, і діти отримали необхідні їм суміши.

Досягнутий позитивний результат, на думку Даніїла Маландія, наочно демонструє те, що ми вкладаємо у термін «громадський контроль»:

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.