На Сумщині зафіксовано другу з початку року смерть від ускладнень після грипу

У Конотопі 29 січня в лікарні від двостороннього запалення легень помер 52-річний чоловік. Про це повідомив канал UA-Суми з посиланням на завідувача відділом епіддосліджень Сумського лабораторного центру МОЗ України Олександра Черняка.

За словами Олександра Черняка, чоловік пізно звернувся за медичною допомогою.  «Коли людина хворіє 3-4 дні, – говорить медик, –  у неї з’являється другий підйом температури. Тобто, коли пішла нормалізація, потім з’являється другий підйом температури – обов’язково треба звернутися  до  лікаря. В нашій області, епідеміологічний процес активізується, ми як раз до нього підходимо – це лютий місяць».

З початку 2019 року від грипу на Сумщині померло двоє людей – обидва випадки  у Конотопі.

Станом на 30 січня, усього на Сумщині, хворих на грип та ГРВІ – майже 1 300, з них близько 820 – діти. Наразі навчання призупинили у 23 освітніх закладах на Сумщині. На карантин закрито всі 14 шкіл та школа-інтернат у Шостці. Також, частково дві школи у Конотопі та Ромнах, один Педколедж у Путивлі.

Крім того, в Україні спостерігається значна кількість хворих на кір.  На Сумщині захворіли вже 28 людей: 20 дорослих та 8 дітей. З них 18– сумчани.

За інформацією Олександра Черняка, вакцин проти кору – вистачає. Зокрема, для дітей та контингенту ризику – це вчителі, лікарі й інші, хто працює з великою кількістю населення. Для них вакцини закуплені за державні гроші. За бажанням, дорослі також можуть зробити щеплення за власні кошти. Вакцина коштує від 300 до 1000 грн.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.