Причина забруднення на Сумщині Псла і Сейму – екологічний безлад в сусідніх областях Росії?

«Аналіз якості поверхневих вод по басейнах великих річок показує, що водні об’єкти на території Росії потерпають від серйозного антропогенного навантаження, що виражається в надходженні в них забруднених стічних вод з різних джерел», – повідомляє сайт prawdatv.

«В більшості своїй якість вод водних об’єктів в Росії не поліпшується, так як практично не вводяться нові потужності очисних споруд, не проводиться реконструкція існуючих, які мають великий знос і застарілі технології очищення. І все це всього лише мала частина того що можна щодня прочитати в газетах або випусках новин.

«Здавалося б, до чого тут ми? – запитує видання. – А ось причому – витоки більшості великих річок Лівобережної України беруть свій початок на території РФ.

Наведемо кілька прикладів екологічних катастроф, що сталися за останні півроку.

У серпні 2018 року в річці Псел що, протікає по Курській і Білгородській областях, вода змінила колір, в ній з’явився буро-червоний осад, піна стала сірою, а навколо поширювався запах гною. Загинуло дуже багато риби. Зокрема, загинули щуки, окуні, лини, краснопірка, плотва.

В результаті проведених аналізів в управлінні Росприроднагляду по Курській області було зафіксовано багаторазове перевищення гранично допустимих концентрацій хімічних речовин у воді: азоту і фосфору в 2,5 рази, заліза – в 15,5, міді – в 60, марганцю – в 220. При цьому вміст кисню виявилося в 8,7 рази нижче норми.

За офіційною версією причин декілька. І всьому виною стали ненормовані опади, через які переповнилися болота, а болотна вода вилилася в річки. Другий варіант – дощі могли змити добрива з полів в річку. Збиток від масової загибелі риби в річці Псел, яка бере свій початок на кордоні Бєлгородської та Курської областей і впадає в Дніпро на території України, оцінений в майже 3 млн руб.

Громадські ж екологічні організації досліджували близько 70 км, від місця замору риби і прийшли до думки що водним біологічним ресурсам завдано великих збитків. А то, що порахували експерти, – лише мала частина видимого айсберга. Адже до моменту дослідження більша частина загиблої риби вже лягла на дно.

Що ж стосується причини виникнення то варто задуматися які це мають бути болота, щоб норматив по марганцю був перевищений в 220 разів? А місцеві жителі стверджують, що в болотах вода колір не змінювала і риба не гинула. Причина ж виникнення тут може бути  тільки одна: це велика кількість розміщених у прикордонні з Україною свинокомплексів та птахофабрик. Які не є водокористувачами. І перш ніж обробити відходи, спочатку збирають їх у відстійники. Прорив яких і міг привести до екологічної катастрофи.

З приходом зими випала велика кількість снігу, це мабуть і стало причиною помутніння розуму у курських комунальників, які влаштували несанкціонований звалювання снігу на березі річки Тускарь. Знову ж таки, з волі випадку або чиїмось злим наміром річка є притокою Сейму, лівої притоки Десни.

Ну возять сніг запитаєте ви, що тут такого? А ось тут-то і криється головний підступ. Курські активісти з’ясували, що сніг привозили на берег річки, збирається не тільки з вулиць міста, який вже увібрав в себе суміш піску і солі, нафтові продукти, сміття, а й з промислових підприємств з високим рівнем токсичних хімічних речовин, склад яких навіть при бажанні не дасть ніхто перевірити.

Ось в цьому і полягає бомба уповільненої дії, адже з приходом весни, сніг розтане і все це так чи інакше потрапить в Сейм. Як не згадати приказку – «Весна прийде і покаже … ..»

Раніше ми повідомляли:

Увага! Купання у Пслі небезпечно для здоров’я через шкідливі викиди, що йдуть з Курщини (ВІДЕО)

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.