У Краснопіллі колектив медичного закладу просить депутатів не знищувати його заради сумнівної реформи

 Колектив Краснопільського психоневрологічного інтернату звернувся до депутатів Сумської обласної ради, з відкритим листом,  в якому  просить не ліквідовувати  їхню установу заради  реформи «а ля Уляна Супрун»  і не залишити 67 працівників без роботи.

Повний текст:

Відкритий лист колектива Краснопільського

до народних депутатів України, депутатів Сумської обласної ради, депутатів Краснопільської територіальної громади та небайдужих громадян!

Звернутись до широкого загалу громадян колектив комунальної установи Сумської обласної ради «Краснопільський психоневрологічний інтернат» спонукало, неочікуване для нас, винесення на розгляд чергової сесії Сумської обласної ради 22.02.2019р. питання про реорганізацію нашої установи, з припиненням юридичної особи, шляхом приєднання до іншої комунальної установи Сумської обласної ради «Атинський психоневрологічний інтернат», яка знаходиться у Білопільському районі.

Мотиваційною частиною, визначеною у проекті рішення про реорганізацію установи, є дослівно «з метою більш раціонального використання коштів обласного бюджету, ефективного використання матеріальних ресурсів, з метою оптимізації закладів по наданню соціальних послуг підопічним…»

Тільки недалекоглядна людина може не розуміти, що припинення юридичної особи установи, це фактично перший крок до її закриття, а відповідно позбавлення працівників заробітку та можливості належним чином утримувати власні сім’ї.

Не кожна людина може працювати в закладах даного профілю, адже доводиться спілкуватись з психічно хворими. А тут необхідні такі людяні риси, як доброта, терпіння, співчуття чужому горю.

І дивно, що працівники, які роками віддають себе турботливому догляду  за обділеними долею людьми, самі залишаються беззахисними перед безвідповідальними рішеннями високопосадовців.

Наша установа заснована у 1933 році небайдужими до долі людей, що страждали від жахливого голодомору. Під час другої світової війни фашистські окупанти знищіли підопічних разом з персоналом, що відмовився їх полишати. Ми пишаємось своїми попередниками, які є взірцем у нашій роботі.

Після війни інтернат було відбудовано. Щороку і по цей час матеріальна база інтернату покращується. Установа має необхідну інфраструктуру для обслуговування підопічних. Це добротні цегляні будівлі, автономне водопостачання, централізоване опалення, належно обладнані їдальня, лазня, пральня. Підсобне господарство забезпечує підопічних молоком, м’ясом, овочами, фруктами.

Сьогодні в цьому тихому мальовничому куточку Краснопільщини, де розміщений інтернат, працюють 67 жителів селища Краснопілля та навколишніх сіл, які турбуються та обслуговують 93 психічно хворих громадян. Бюджет Краснопільської територіальної громади щорічно поповнюється до 1 млн. гривень відрахуваннями з заробітної плати працівників установи.

Працівники інтернату, що проявляють повагу, турботу і людяність до підопічних, мають право на відповідне відношення і до себе.

Просимо всіх небайдужих громадян почути нас, підтримати, та допомогти в збереженні інтернату, як самостійної установи.

З повагою, колектив Краснопільського психоневрологічного інтернату”.

Джерело: https://krasnopillya.org.ua/news/vidkrytyj-lyst-pratsivnykiv-krasnopilskogo-psyhonevrologychnogo-internatu.html

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.