Сумщина рекордно збільшила кількість підписаних декларацій із лікарем-РЕЙТИНГ

У рейтингу підписаних декларацій серед регіонів Сумська область із стартом медреформи була відвертим аутсайдером. Але в останні місяці 2018 і на початку 2019 здійснила потужну кампанію по підписанню декларацій із лікарем, повідомив аналітик Інституту аналітики та адвокації  (ІАА) Дмитро Пономарьов:

«За даними E-health практично 73% населення Сумської області вибрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Зараз регіон опинився на другому місці, поступившись тільки незмінному лідеру – Вінницькій області (77,5%). Сусідня Полтавська область, яка показувала відмінний результат приписної кампанії, опинилась аж на п’ятому місці».

Прес-служба ІАА нагадує, що із 2019 року повноцінно запрацює нова модель фінансування первинної ланки медичної допомоги та розпочнеться реорганізація закладів вторинної і третинної медицини.

У квітні 2018 року для забезпечення цього етапу реформи розпочався процес підписання декларацій між населенням та сімейними лікарями. Замовником первинних медичних послуг та відповідно платником за них є Національна служба здоров’я України

Трансформація охорони здоров’я в Україні триватиме ще два роки, а у 2020-му медична галузь повністю перейде на нову модель фінансування.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.