Як прожити довго? Секретом у свій 100-й день народження поділилася жителька Сум

23 лютого виповнилося 100 років сумчанці Ганні Леонідівні Макрідіній. Секретом довголіття вона охоче поділилася з представникам міської влади і журналістами, які прийшли привітати її з ювілеєм.

Ганна Леонідівна народилась у Сумах у 1919 році. Закінчивши школу, пішла вчитись до Харківського хіміко-технологічного інституту. Пережила і Голодомор, і Другу світову. Донька музиканта, маючи вищу технічну освіту, після війни вступила до Львівської консерваторії і у 1952 році стала професійним музикантом, педагогом.

Окрім музики захоплювалась альпінізмом. Піднімалася на вершини Кавказу і Карпат. У 2002-му у віці 83 років здійснила сходження  на Говерлу.

Ще одна пристрасть – малювання. Ним захопилась після смерті чоловіка, і нині стіни її квартири прикрашають написані нею пейзажі та натюрморти. Але, коли кілька років тому втратила зір, малювання як і музиціювання, довелось полишити. А загалом вона при доброму здоров’ї та добрій пам’яті.

Життя було цікаве і важке, а вистояти допомагали рідні та друзі, каже ювілярка,

Щодо секрету її довголіття, то він полягає не у правильному  харчуванні або фізичних навантаженнях, вважає Ганна Леонідівна, ау  вмінні оточувати себе тільки хорошими людьми.

«Секрет мого довголіття і позитивного мислення – в хороших людях, які зустрічалися на моєму шляху. А всі мої знайомі – тільки хороші і оптимістичні люди»,- говорить ювілярка.

Серед найзаповітніших бажань, які вона загадує у свій сотий день народження, – аби на Україну повернувся мир.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.