Чим закінчилося у Сумах перетягування інсулінового «канату» між міською і обласною владою

Члени постійної депутатської комісії Сумської міськради з питань охорони здоров’я підтримали пропозицію відділу охорони здоров’я про виділення з міського бюджету додаткових 9,5 млн. грн. на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет сумчан.

Окрім того, повідомляє сайт міськради, наступного тижня, має відбутися позачергова сесія міської ради з даного питання.

Нагадаємо, що у вівторок, 9 квітня, сумчани вийшли на мітинг під стіни Сумської міської ради через те, що протягом останніх місяців не можуть отримати інсулін за безкоштовними рецептами.

Під час зустрічі з мітингувальниками і пізніше на брифінгу  заступник міського голови Максим Галицький  пояснив, що на початку січня поточного року Міністерство охорони здоров’я України проінформувало про те, що на лікування хворих на цукровий діабет передбачено фінансування на 87% від потреби. Несподіванкою для Сум стала інформація про виділення для обласного центру лише 4,6 млн. грн., що складає лише 32% від потреби.

На думку Максима Галицького, вимагати пояснень у Міністерства мало обласне управління охорони здоров’я, але воно «самоусунулось від вирішення цієї проблеми, заявивши, що кошти виділені на область і обласна державна адміністрація разом з обласною радою мають право розподіляти між міськими бюджетами відповідно до потреб».

«Через незаконні дії обласної влади щодо перереєстрації підприємств обласного підпорядкування до районів області, міський бюджет на сьогодні вже недоотримав понад 15 млн гривень. На кінець року ця сума становитиме понад 74 млн.  гривень. Тому ми звертаємось до обласної влади з тим, аби вона переглянула свою позицію і повернули місту ті 15 млн. грн., які б повністю забезпечили потребу сумчан в інсуліні», – підкреслив заступник міського голови.

Вийшов до мітингувальників, щоб пояснити ситуацію ,  і начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко:

«У нас в області 170 діток хворіє на цукровий діабет, близько 5 тисяч дорослих і 17 вагітних. На сьогодні нам потрібно 49 мільйонів гривень, а держава дала, за цільовою програмою, 15 мільйонів 900 тисяч на цей рік. Це лише 30% від потреби і грошей, зрозуміло, не достатньо, аби повністю забезпечити усіх хворих. Ми неодноразово зверталися до Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів і навіть СБУ, щоб вирішити це питання. І нам повідомили, що держава допомагає цим пацієнтам, але не може фінансувати програму повністю і решту коштів мають знайти місцеві бюджети. Адже за останні роки у зв’язку із реформою децентралізації місцеві бюджети зросли у 42 рази».

За словами Сергія Бутенка, обласне управління охорони здоров’я зверталося до керівників усіх міст, районів та ОТГ, щоб вони передбачили кошти із місцевих бюджетів. Навіть Ямпільський та Середино-Будський райони, які є дотаційними, на 2019 рік заклали 700 тисяч і 300 тисяч гривень відповідно у своїх бюджетах, 1,1 мільйона передбачив Сумський район, Боромлянська ОТГ – 72 тисячі гривень. Місто Суми на своїх жителів заклало нуль гривень, і використовує лише 4,8 мільйона гривень, які отримали із держбюджету, а це лише 32% від потреби. Ці кошти розподілили на 12 місяців і щомісяця виникає проблема незабезпеченості.

«Міський відділ охорони здоров’я з кінця минулого року б’є на сполох, що коштів не вистачає, але Департамент фінансів міської ради не прислухається до них, – наголосив начальник обласного управління охорони здоров’я. – Тому я прошу керівництво Сум, депутатів, міський Департамент фінансів допомогти своїм же жителям і виділити на найближчій сесії кошти на інсулін».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.