Сумщина – друга в Україні за продажем ранніх овочів і фруктів з високим вмістом нітратів

За інформацією прес-служби Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Сумська область посіла друге місце в Україні за вмістом великої кількості нітратів у ранніх овочах і фруктах.

З початку року інспекторами служби вилучено на на ринках Сумщини  2,6 т такої продукції.

Лідером же є став Київ – там інспектори вилучили понад 8 т овочів і фруктів, в яких вміст нітратів перевищує допустимі норми.

За Сумщиною  за цим показником йдуть Запорізька – 2,22 т продукції із високим вмістом нітратів,  Чернівецька – 1,3 т, Київська – 1,26 т, Львівська, Херсонська і Миколаївська – близько 1 т області.

Натомість у Чернігівській області інспектори виявили нітрати лише в 46 кг продукції, в Тернопільській – 65 кг, а в Дніпропетровській – 170 кг.

Нагадаємо, нітрати — це токсини, які можуть призвести до будь-яких форм злоякісних утворень. Надмірний їх рівень у продуктах харчування теоретично може бути причиною збільшення онкологічних захворювань.

Джерело: https://www.unn.com.ua/uk/news/1792508-tsogo-roku-v-kiyevi-viluchili-ponad-8-t-ovochiv-i-fruktiv-iz-ponadnormovim-vmistom-nitrativ

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.