Генеральна прокуратура завершила розслідування у справі сумського євромайдану 2014 року

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом незаконного перешкоджання у січні 2014 року організації та проведенню зборів та мітингів в м. Суми шляхом безпідставного притягнення громадян, які приймали в них участь, до кримінальної відповідальності та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У вчиненні цих злочинів підозрюється колишнє керівництво держави за участі керівництва правоохоронних органів Сумської області.

Зокрема, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 340 (незаконне перешкоджання організації та проведення зборів та мітингів, вчинене службовою особою), ч. 2 ст. 343 (вплив на працівника правоохоронного органу з метою прийняття незаконного рішення, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища), ч. 1 ст. 372 (притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності), ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 371 (організація завідомо незаконного затримання осіб, вчинене в особистих інтересах), ч. 2 ст. 15 і ч. 3 ст. 371 (закінчений замах на незаконне тримання під вартою, вчинене в особистих інтересах) КК України, керівників прокуратури Сумської області та прокуратури міста Суми.

Крім того, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 372 та ч. 2 ст. 15 і ч. 3 ст. 371 КК України, підозрюються 3 прокурори прокуратури м. Суми та 3 слідчих слідчого відділу Сумського міськвідділу внутрішніх справ.

Загалом до кримінальної відповідальності у даному кримінальному провадженні притягнуто 9 працівників правоохоронних органів, у тому числі 3-х з числа колишнього керівного складу прокуратури Сумської області та прокуратури м. Суми.

05.02.2018 підозрюваним та їх захисникам оголошено про закінчення досудового розслідування та надано матеріали для ознайомлення.

Після закінчення виконання цієї процесуальної дії обвинувальний акт буде спрямовано до суду для розгляду по суті.

Джерело: Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ  Генеральної прокуратури України
На фото: Суми, площа Незалежносты, 25 січня 2014 р.

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “Генеральна прокуратура завершила розслідування у справі сумського євромайдану 2014 року”

  1. Они пытались спасти страну от скотства майданутых: барыги, гопников Медуйла и прочей кугутни. Они пытались спасти Украину от унижения и развала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.