У Сумах мітингували проти мажоритарної «гречки» і за відкриті партійні списки

Сьогодні у Сумах на площі Незалежності відбувся мітинг на підтримку законопроекту № 3112-1, за яким скасовуються мажоритарні округи і депутатів до Верховної Ради обирають за відкритими партійними списками.

Серед партійних прапорів мітингуючих  чисельністю біля 100 чоловік  були помічені прапори партій «Самопоміч»,  «Свобода», «Рух нових сил». В акції вяли також участь  представники партій «За Україну!», «Батьківщина», «Справедливість»,  Народного руху України.

«Діючий закон про вибори нардепів  неефективний,  тому що мажоритарка  – це політична корупція, – пояснив експерт ГО «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко. –   Тому що можна за гречку купить, або за популізм взяти округ, а потім  депутат за голосування урядових законопроектів отримує 30-50 мільйонів гривень грошей на цей округ і таким чином покупає  лояльність виборця до нього на наступні вибори».

«Політики та активісти Сумщини вважають, що нові виборчі правила дозволять обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів в цій партії, тим самим формуючи список із людей, що мають довіру», – вважає член партії «Рух нових сил» Андрій Фролков.

За підсумком мітингу його учасники склали листа до обласної ради щодо  її звернення до депутатів Верховної Ради з проханням проголосувати у другому читанні законопроект про відкриті партійні списки. Перше читання вказаний законопроект  пройшов ще у листопаді 2017 року.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.