Cумська “Батьківщина» готується до виборів за бюджетні кошти?

Сумська міська рада залатить заплатить з кишені платників податків міста 195,3 тис. грн. Сумському державному університету за опитування на тему «Дослідження цінностей та життєвих пріоритетів мешканців міста Суми». З подробицями цього замовлення можно ознайомитися на https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-04-13-001062-c

У технічному  завданні на надання таких послуг мета дослідження  сформульована так: «Визначення переважаючих настроїв, рівня довіри населення до міської влади, переліку та ранжування найбільш актуальних проблем тощо в контексті розроблення Стратегії міста Суми на період до 2027 року, а також системи моніторингу і оцінювання результативності її виконання».

Термін виконання досліджування шляхом опитування населення – до 30 червня 2018 року.

Враховуючи те, що міськраду і більшість її структурних підрозділів очолюють члени партії «ВО «Батьківщина», і що вони ж складають більшість в депутатському корпусі, результати дослідження, проведеного за бюджетні кошти,  безумовно будуть використані партією для підготовки к виборам 2019 року, пишуть сумчани в соцмережі.

На таку думку їх наштовхує, перш-за-все, те, що у міськради є достатньо інструментів і працівників, які можуть дослідити головні проблеми міста, настрої населення Сум і рівень його довіри до влади а також  побажання громади  самостійно з електронних петицій, соцмереж, звернень громадян і діалогу влади з громадськістю, якого на думку останньої, не вистачає.

По-друге, цікавими виглядають деякі пункти завдання до дослідників. Наприклад: «Виявити лідерів суспільної думки (фізичні особи / організації / громадські об’єднання / консультативно-дорадчі органи тощо), чиї пропозиції щодо напрямків стратегічного розвитку міста Суми та шляхів їх реалізації є авторитетними для мешканців міста». Це є нічим іншим, як вивченням політичної ситуації в місті і  політичних вподобань сумчан напередодні виборів.

Інші завдання не несуть прямого політичного завдання, але їх результати можуть бути використані партійцями «Батьківщини» одноосібно у своїх інтересах.

Враховуючи це, сумчани наполягають на оприлюдненні  на сайті міської ради усіх документів щодо замовлення і результатів дослідження у повному обсязі, а також вважають важливим назвати прізвище керівника досліджень, який узагальнюватиме отриману інформацію.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.