Відомий український олігарх шукає підтримки на Сумщині

Вчора Суми відвідав Відомий український олігарх, лідер партії «Основа», нардеп  Сергій Тарута.

У ході візиту він зустрівся з викладачами та студентами Сумського державного університету та представниками сумського бізнесу, з якими обговорював питання подальшої долі України в умовах росту цін і тарифів, зупинки великих підприємств, масової міграції робочої сили в країни Європи.

Сергій Тарута вважає, що важливим етапом відродження України має стати її реіндустріалізація  на основі масштабної  модернізації всієї промислової інфраструктури – енергетичної, нафтогазової, хімічної.

За його словами, необхідною передумовою для того, щоб реіндустріалізація стартувала, є проведення виборів і перезавантаження влади в країні.

«Перспективні замовлення підприємств даного сектора – це величезний ринок збуту для флагманів вітчизняної індустрії-постачальників відповідного обладнання. Таких, наприклад, як Сумське НВО. Це ринок для флагманів українського машинобудування. Вони повинні і зможуть ефективно працювати», – зазначив Тарута.

За словами політика, Україна не має права втрачати такі флагмани промисловості, як Сумське НВО. На цьому виробничому об’єднанні триває корпоративний конфлікт, через що завод практично зупинився. Але проблеми на підприємстві такого рівня – це вже не тільки особиста справа акціонерів. Це, як вважає народний депутат, в тому числі і проблеми регіону, це зростання соціальної напруженості, це скорочення робочих місць, це недонадходження в бюджет, це, врешті-решт – репутаційні ризики всієї країни, вважає Тарута.

«Я хотів би, щоб цей конфлікт швидше вирішилося, і всі сторони – акціонери, робітники, місто, держава – виявилися у виграші від того, що НВО почало б ритмічно працювати. Якщо для врегулювання конфлікту потрібна моя допомога і посередництво, я готовий зробити все необхідне для відновлення нормальної роботи НВО, для запуску підприємства на повну потужність. Я знаю, як ефективно воно може працювати. Ще за часів моєї роботи на «Азовсталі», а потім і в корпорації ІСД, ми співпрацювали з Сумським НВО ім. Фрунзе, закуповували у них високоякісне  обладнання. Це підприємство завжди було предметом гордості, лідером галузі важкого машинобудування», – висловив свою думку лідер партії «Основа».

Але, як вважає Тарута, поряд з конфліктом акціонерів, проблеми Сумського НВО – це і демонстрація повного нерозуміння нинішньою владою ролі індустрії в економічному відродженні України. В Україні сьогодні немає міністерства промислової політики, немає стратегії розвитку і підтримки промисловості з боку держави. Влада не може прийняти той факт, що Україна з аграрно-сировинного животіння витягне тільки реіндустріалізація. І успішна робота таких підприємств, як Сумське МНВО – її важлива складова, підкреслив депутат.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.