Кілька сот сумчан спілкувалися вчора з Михайлом Саакашвілі в режимі on-line. Про що говорили

Вчора у Сумах презентували фільм лідера «Руху Нових Сил» Михайла Саакашвілі «Україна, якій вдалося». Кілька сот сумчан, які вщент заповнили залу Конгрес-центру СумДУ,  також мали можливість через інтернет-зв’язок наживо поспілкуватися з опальним політиком, який після того як влада позбавили його українського громадянства, вимушений був тимчасово оселитися в Нідерландах,  і задати йому свої запитання.

Документальний фільм «Україна, якій вдалося» – умовно фантастичний. «Фантастичний» тому, що до нас з екрану із 2020 року звертаються відомі українські фахівці в галузях економіки, науки, соціології і розповідають, як невпізнанно змінилася на краще  Україна після того,  як на виборах 2019 року на зміну владі олігархів прийшла влада нових демократичних сил, справжніх, а не удаваних патріотів своєї країни. «Умовно» – тому що все це можливо, вважає Михайло Саакашвілі, наводячи приклади вражаючих змін у Грузії та інших країнах світу, які звільнился від олігархічних кланів і продажних політиків.

Презентували фільм сумчанам соратник Саакашвілі Давід Сакварелідзе і член Політради «Руху нових Сил» Іван Слободяник. Вони ж відповіли на запитання, які стосувалися цілей та програмних задач  партії, її позиції на майбутніх виборах. У розмові взяв також участь відомий режисер-документаліст, колишній сумчанин Валерій Балаян.

Щодо спілкування з самим Михайлом Саакашвілі телемостом «Суми-Амстердам», то перше запитання яке було задане політику: «Коли ви повернетеся в Україну?»  «На жаль, це не тільки від мене залежить, – відповів Саакашвілі. – Але серце моє – в Україні, я бачу своє майбутнє в Україні і я буду продовжувати, хоч і на відстані, боротися разом з вами на зміни в ній на краще. Тут, в Європі я зустрічаю багато українців, які стали успішними. Чому вони не можуть бути такими ж успішними у власній країні?».

Відповів політик і на запитання, що стосувалися повернення непідконтрольних Україні територій на Донбасі, повернення Україні власності російських олігархів (згадували, зокрема, про Сумське НВО), як протидіяти фальсифікаціям на майбутніх виборах. Щодо останнього, то Михайло Саакашвілі повідомив, що «Рух Нових Сил» буде висувати або підтримувати на президентських виборах того, хто набере найбільше голосів під час загальнонародного праймерізу (попереднє голосування), який проведе перед виборами РНС.

Фільм «Україна, якій вдалося» можна переглянути прямо зараз:

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.