Звільнення начальника Кадетського корпусу: спроба №2

Ледь відгриміли марші духового оркестру на урочистостях з нагоди чергового випуску у Сумському ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка, як розпочалася нова спроба звільнити з посади його начальника, генерал-майора Юрія Свідлова. Про це повідомляє сайт Сумські дебати.

Цього разу поскаржитися на нього голові Сумської ОДА Миколі Клочку прийшли громадські активісти Максим Савченко, Сергій Супрун, Олег Корнієнко та ін.

За їх словами, за час існування ліцею він не став школою військово-патріотичного виховання. У закладі й досі присутня символіка, яка, на їхню думку, суперечить Закону про декомунізацію, і ліцеїсти виховуються на прикладах ворожої країни. Говорили й про нібито побори з дітей та їх батьків у цьому закладі. Через це активісти наполягають на звільненні начальника ліцею Юря Свідлова.

Активісти попросили передати їхнє звернення стосовно Свідлова Верховному головнокомандувачу Збройних Сил України Петру Порошенку, мабуть, не знаючи, що ліцей підпорядковується не йому, а  Міністерству освіти України. Зміст звернення поки ніде не оприлюднений і хто поставив під ним свої підписи теж невідомо.

Нагадаємо, що це не перша спроба змістити одного з засновників ліцею ім. Харитоненка, генерал-майора Юрія Свідлова з посади.

У грудні 2017 р. Зарічний районний у м. Суми суд закрив справу відносно Юрія Свідлова «у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення», яке угледіла військова  прокуратура. Серед іншого суд взяв до уваги атестацію, підписану  Міністерством освіти і науки України, в якій Юрій Свідлов  характеризується позитивно, як чесний і порядний керівник, який багато зробив на користь учбового закладу, а також те, що трудовий колектив, батьки вихованців та випускників, офіцери ліцею-інтернату «Кадетський корпус» звернулися до нього з клопотанням урахувати високі моральні та ділові якості Юрія Свідлова  при винесенні рішення по справі.

Раніше громадська організація «Кадет-патріот», до якої входять батьки кадетів і випускників ліцею, звинуватила голову ОДА Миколу Клочка, голову облради Володимира Токаря і начальника обласного управління освіти і науки Вікторію Гробову у використанні адміністративного тиску з метою за будь-яких обставин усунути Юрія Свідлова з посади начальника ліцею.

Моральний тиск на Юрія Свідлова, що мав на меті заставити його самого піти з посади,  був розпочатий ще навесні 2017 року з подачі нардепа Олега Медуниці. Численні комісії і правоохоронні органи, які до вищезазначеного суду перевіряли діяльність генерала, не підтвердили жодного із звинувачень на його адресу.

Нагадаємо також, що Сумська ОДА і Сумська облрада хотіли бачити на посаді начальника ліцею-інтернату замість Юрія Свідлова  киянина, полковника Олександра Нестеренка, якого матері бійців  звинувачуютьу масовій загибелі їхніх синів в зоні АТО.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.