Нардепи Олег Медуниця і Микола Лаврик проголосували за обмеження свободи слова в Україні

Сьогодні Верховна Рада підтримала проект постанови  «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»  проти власників телеканалів «112 Україна»  та NewsOne. За відповідний проект постанови №9157 проголосували 229 народних депутатів, в т. ч. і два депутати від Сумщини – Олег Медуниця та Микола Лаврик.

Двоє інших нардепів від Сумщини – Ігор Молоток та  Андрій Деркач не голосували, двоє – Владислав Бухарєв та  Олександр Сугоняко були відсутні.

Секретар комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник уточнив, що тепер постанова буде спрямована до Ради національної безпеки та оборони України із рекомендацією запровадити санкції проти семи компаній, власників зазначених телеканалів.

«Так само, як ми захищаємо наш державний суверенітет, ми повинні захистити від проросійської брехні та маніпуляції і наш суверенний інформаційний простір. Будуть заяви про те, що ця постанова – це придушення свободи слова, яка є правом кожного громадянина мати неупереджену, правдиву, збалансовану інформацію. Але це не є індульгенцією для проросійських телеканалів щодо знищення нашої держави», – наголосив один із авторів ініціативи нардеп від «Народного фронту» Сергій Висоцький.

На Постанову вже відреагувала Національна спілка журналістів України.

«Я вважаю, це небезпечний прецедент, оскільки стосовно українського засобу масової інформації пропонується діяти неправовим способом – ухвалено політичне рішення. Раду національної безпеки закликають застосувати певні санкції, але фактично ми говоримо, що Newsone та «112 Україна» – це українські медіа, які працюють в українському правовому полі. Це правове поле передбачає або звернення до суду про діяльність журналістів і телеканалів, або рішення регулятора Нацради», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Пізніше С.Томіленко на своїй сторінці у Facebook додав, що парламент закликав у позазаконний спосіб закрити два українські телеканали, здійснивши посягання на свободу слова в Україні.

«Характерно, що у ці дні в Києві перебуває делегація авторитетної організації Freedom House з Вашингтона. Її експерти стурбовані нападами на журналістів та активістів, безкарністю та намаганням політиків зазіхати на права і свободи. І сьогоднішня постанова парламенту з вимогою закрити два телеканали, які не подобаються більшості у 229 голосів, – яскравий приклад українських реалій для американських правозахисників», – зазначив голова НСЖУ.

Нагадаємо що в  Організації Об’єднаних Націй зафіксували випадки посягання на свободу думок і їх вираження, а також на свободу ЗМІ в Україні. Про це йшлося  в доповіді Управління Верховного комісара з прав людини ООН (УВКПЛ) про ситуацію з правами людини в Україні, що охоплює період з 16 листопада 2017 року до 15 лютого 2018 року.

 Зазначалосящо за згаданий період ООН у цілому зафіксувала в Україні 18 випадків посягання на свободу думок і їх вираження, а також на свободу ЗМІ. Перш за все, мова йшла тоді  про напад на офіс Союзу православних журналістів, погрози С-14 журналісту-блогеру Анатолію Шарію, а також блокування медіа-холдингу Вести.

До цього ми повідомляли: «Не чекати, поки закрутять гайки». Андрій Зозулінський про те, чому важлива «Ніч на Банковій»

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.