Суддя Зарічного райсуду отримала сувору догану за рішення на користь Юрія Чмиря

У серпні 2017 року слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми (Вікторія Мальована-Когер – Xpress) розглянула та задовольнила скаргу адвоката в інтересах колишнього високопосадовця (Юрія Чмиря – Xpress) про скасування повідомлення йому про підозру та виключення відповідних відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Своє рішення суддя (на фото) обґрунтувала тим, що прокурор Сумської області доручив старшому слідчому прокуратури вручити складене ним повідомлення про підозру, а мав би, на думку судді, вручати особисто (подробиці див. на  http://xpress.sumy.ua/news/politics/199393/#more-199393)

Оскаржувати вказане рішення прокуратура не мала права, відтак до Вищої ради правосуддя у вересні 2017 року було подано дисциплінарну скаргу на дії слідчого судді, повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

У поданій скарзі зокрема зазначено, що суддя скасувала повідомлення про підозру всупереч вимогам статті 303 КПК України, в якій зазначається виключний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені учасниками провадження на стадії досудового розслідування, і якими не передбачено скасування повідомлення про підозру. Більш того, лише після 16 березня 2018 року (через 7 місяців після задоволення суддею скарги адвоката) в підозрюваних та їх захисників з’явилась можливість оскарження повідомлення про підозру. Відтак, скасувавши повідомлення про підозру, суддя вийшла за межі своїх повноважень, оскільки не мала законних на це підстав.

Вища рада правосуддя погодилась з доводами прокуратури та 24 жовтня 2018 року прийняла рішення про притягнення судді Зарічного районного суду м. Суми до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Прокуратура нагадує, що стосовно колишнього високопосадовця Юрія Чмиря 18.08.2017 було спрямовано до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 357, ч. 1, 4 ст. 358, ст. 3661 КК України. Він  обвинувачується в приховуванні паспорта громадянина України та підробленні заяви про видачу нового паспорта. Крім того, обвинувачений вніс до е-декларації за 2016 рік недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму понад 34 млн. грн., не вказавши двадцятирічну доньку та її нерухоме майно (9 квартир та 3 паркомісця у м. Києві) і корпоративні права на суму 3,7 млн. грн.

Сам же Юрій Чмирь вважає дії прокуратури політичним замовленням.

Раніше ми повідомляли: Сумська прокуратура вдруге програє в  суді у справі Юрія Чмиря

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.