У Сумах відсутність бахіл стала причиною відкриття кримінальної справи на керівника «Правого сектору»

На керівника «Правого сектору» Сумщини Сергія Супруна (на фото) поліція відкрила справу за хуліганство, повідомив сайт Sumy Today. Таку ж інформацією з акцентом на політичну приналежність Сергія Супруна, знов таки, посилаючись на інформацію від ГУНП,  поширили й деякі інші  сайти Сум.

За цією інформацією,  Сергій Супрун, нібито,  влаштував бійку з охоронцем Сумської міської дитячої лікарні. Між тим, на офіційному сайті ГУНП в Сумській області, а також на його  сторінках у Facebook, сторінці Сумського відділу поліції така інформація відсутня.

Охоронця, нібито,  викликав лікар, повідомляють сайти, після того, як чоловік відмовився придбати або вдягти бахіли. Після спілкування з ним охоронець заявив, що йому спричинені тілесні ушкодження, що під час конфлікту чоловік показував зброю. Поліція з’ясувала, що на зброю у чоловіка є дозвіл, вона належним чином зареєстрована. Наразі тривають слідчі дії. У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Втім, інформацію підтвердив сам керівник Сумського обласного штабу Національно-визвольного руху «Правий сектор» Сергій Супрун на своїй сторінці у Facebook який  оприлюднив свою версію того, що відбулося:

«25.01.2019 в «Тетянин день» на превеликий жаль захворіла моя донька Тетяна, протягом дня стан погіршувався і з дружиною прийняли рішення звернутись за допомогою в Сумську міську дитячу клінічну лікарню. Під’їхавши до лікарні по вул. Троїцька, 28 не знайшли приймального відділення у звичному місці, дві стрілки з підписом «вхід до лікарні» закінчувались зачиненими дверима. Розпочався такий собі квест зі стуком у двері та вікна, врешті виглянув хтось з медичного персоналу і вказав жестами напрямок руху.

Коли заповітний вхід «Приймальне відділення» був знайдений з’явилась ще одна перепона- напис на дверях: «Вхід без бахіл заборонено!» Прочинивши двері відразу були зупинені суворим хором медперсоналу: «Без бахіл не заходити!». Кошик з написом «Бахіли» виявився порожнім. Ми спитали де їх можна придбати? На що отримали відповідь: «Ідіть в аптеку!»

Будучи лікарями, знаючи зразковий вишкіл середнього та молодшого медичного персоналу в плані санітарно-епідеміологічного режиму, сподіваючись більш порозумітись з колегою попросили покликати чергового лікаря.

Одна з присутніх сказала, що і є черговим лікарем(в.о. завідувача приймального відділення Віталія Василівна Бєлікова) і без бахіл приймати не буде у них бахіл немає і мусимо йти в аптеку, придбати бахіли, а потім все решта. Якимось неймовірним чином вдалось скерувати увагу чергового лікаря на дитину і вона запитала: «Що трапилось?». Дружина, будучи досвідченим лікарем зауважила, що огляд в коридорі через склопакет за декілька метрів відстані до пацієнта навряд чи буде ефективним.

Я в свою чергу повідомив колезі, що через таке ставлення до пацієнтів медицина має вкрай негативне відношення суспільства і я крім того, що є лікарем також будучи кореспондентом газети не залишу це поза увагою, зробив фото. Через декілька хвилин мені зателефонувала начмед лікарні, повідомила про подальшу тактику щодо доньки, запевнила, що все буде добре.

В цей час з’явилась ще одна особа, з ознаками чоловічої статі, легким запахом перегару і запитав: «Ти шо тут на докторов кричиш? Шо там назнімав? Стирай!». Я попросив його представитись. «Охрана! Я не обязан представляться, прийдшь в понедельник спросишь.» Одягнений він був в цивільне, ніяких ознак охоронця не відмічалось, бейдж відсутній, також не було видно наліпок про охорону об’єкта якоюсь із фірм. Прийшлось провести певний етичний лікнеп, що неправильно звертатись до незнайомих людей на «ти», що потрібно представлятись, запропонував долучитись до мого прикладу і показав йому паспорт, а якщо він вважає мою поведінку неприйнятною звернутись на лінію «102», на що отримав: «Давай вийдем, побазарим».

Будучи дотично знайомим з наукою віктимологією та маючи певний життєвий досвід, такі розмови доволі часто закінчуються заявою до поліції, про що повідомив візаві та запропонував продовжити дискусію за межами лікарні. Неідентифікований суб’єкт назвав мою поведінку не відповідною, мене людиною не розумною, на лінію «102» телефонувати відмовився і знову запропонував вийти «побазарить».

Врешті решт, особа вирішила вийти на вулицю тримаючи в руках пачку цигарок, я вийшов слідом за ковтком свіжого повітря, між іншим запитав яку комерційну пропозицію мав на увазі мій новий незнайомець пропонуючи «побазарить». В цей час в наші перемовини втрутились закони фізики та фізіології, вирогідно маючи проблеми з координацією мій контрагент послизнувся на слизьких сходах і відповідно законам гравітації впав у кучугур , підійшовши щоб надати допомогу я майже отримав в обличчя порцію газу з балону зі спецзасобом.

Відійшовши на певну відстань ввічливо попросив не використовувати спецзасіб та прибрати, аргументуючи своє прохання наявністю зареєстрованої зброї. Контрагент погодився, дістав мобільний телефон та звернувся на лінію «102» вирогідно задовольняючи моє попереднє прохання.

Приїхало декілька нарядів поліції, дуже швидко приїхала слідчо-оперативна група, відразу поставили запитання: «Імєєтє отношеніє до «Правого сектору»?» На мою стверджувальну відповідь відреагували – «Всё ясно!»

Щось дуже нагадувало сюжет старого фільму «Суддя Дред» і мабуть зовсім би не здивувало оголошення та виконання вироку прямо на місці негайно (РАСТРЕЛЯТЬ). Один поліцейський задав недоречне питання особі до той пори невідомій про прізвище, місце реєстрації та посаду. Як не дивно суб’єкт відрекомендувався як Алексенко Володимир Григорович без постійного місця проживання, назвався охоронцем. І тут поліцейський цинічно підмітив відсутність форми та розпізнавальних знаків, на що Володимир Григорович влучно підмітив, що він мабуть сторож. Залишивши у спокою достойну людину(як з’ясувалося пізніше, у вільний від охорони час, розважається знущанням над дружиною та неповнолітнім сином у стані алкогольного сп’яніння, та постійно звертається до правоохоронців будучі фігурантом конфліктів). Та взялись за кого потрібно. Пояснив мій статус як учасника події, під відео у присутності понятих було складено протокол відносно мене та вилучено зброю і все. На зауваження мого побратима, юриста за фахом, що протокол мав складатись на двох осіб, слідчий погодився і запропонував оскаржити у встановленому законом порядку.

На моє наполягання на наркологічному огляді слідчий дав згоду на проведення експертизи також пообіцяв освідчити мого не відбувшогося компаньйона. Пізніше побратими повідомили, що за час мого перебування в наркодиспансері їм вдалося переконати слідчого в необхідності складення протоколу відносно Алексенко В. Г. та вилучити спецзасіб.

Коли справа дійшла до направлення на наркологічний огляд останньому раптово стало зле і його забрала бригада екстреної медичної допомоги.

Наступного дня дружина принесла 50 пар бахіл в приймальне відділення з проханням видавати за потреби та не відмовляти у медичній допомозі, також зустріла живого та бадьорого пана Алексенка В. Г.. Також якимось дивом на дверях з вул. Троїцька з’явився напис, навіть два, що приймальне відділення знаходиться з іншого боку будівлі.
НАЙГОЛОВНІШЕ! Дякувати Богу, колективу реанімаційного відділення виплеканого Видатним Лікарем і Людиною котру маю честь знати особисто і схиляю голову,  Хоменко Олександр Іванович, особиста подяка лікарю Сергію Миколаєнко, начмеду Вікторії Бугаєнко – З ДОНЕЮ ВСЕ ДОБРЕ!
Крім того маю частину І ст. 296 ККУ.
Ні в якому разі не прошу співчуття, за свої вчинки відповім сам без «рєшалов», симуляцій і т. п..».

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “У Сумах відсутність бахіл стала причиною відкриття кримінальної справи на керівника «Правого сектору»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.