У Сумах виконком не дозволив Хресну ходу на честь Свята Покрови

Сьогодні виконком Сумської міськради відмовив архієпископу Сумському і Охтирському УПЦ Євлогію у проведенні 14  жовтня на День Покрови Пресвятої Богородиці Хресної ходи і богослужіння на Покровській площі.  Рішення щодо задоволення звернення не набрало необхідної кількості голосів: з десяти членів виконкому п’ятеро були «за», троє «проти» і двоє «утрималися».

Можливо, воно і було б проголосовано позитивно, як в попередні роки, як би не втрутився депутат облради Віктор Дубінко: «Постійти! Як голосуємо? – звернувся він до членів виконкому, які вже почали піднімати руки.  – Кому  ви даєте ходу? Таке рішення треба було спочатку узгодити з такими організаціями як Нацполіція та СБУ, адже захід може спровокувати громадське протистояння. Є свої прибічники у УПЦ Московського патріархату, є противники. Це може викликати суспільне напруження, бійки, провокації з боку самого Московського патріархату».

Пятьох членів виконкому, в т.ч. головуючого Степана Пака,  Віктор Дубінко переконати не зміг, але цього року Хресної ходи на Свято Покрови у Сумах не буде. Хоча чи зніме це соціальну напругу, чи навпаки загострить її  – питання спірне.

На фото: Хресна хода у Сумах, травень 2017 р.

2 Comments
Іван Савченко

2 thoughts on “У Сумах виконком не дозволив Хресну ходу на честь Свята Покрови”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.