Нові подробиці засідання комісії Міносвіти щодо кандидатури на посаду начальника Кадетського корпусу у Сумах

У Facebook зявилися подробиці обговорення комісією Міносвіти кандидатури на заміщення вакантної посади начальника  Сумського державного  ліцею-інтернату  з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка.

Нагадаємо, що за умовами конкурсу єдиною кандидатурою, що відповідала його умовам,  був один із засновників і розбудовників ліцею, нині в.о. начальника, генерал-майор Юрій Свідлов. Тим не менш, комісія  вирішила не рекомендувати його міністру на затвердження, нічим не пояснивши мотиви такого рішення.

З інформації, яка розміщена у соцмережі, випливає, що вирішальну роль у цьому мала думка Сумської ОДА, яку озвучила начальник управління освіти і науки ОДА Вікторія Гробова, хоча її аргументи теж невідомі. Але відомо, що ОДА рекомендувала на посаду начальника ліцею замість афганця Свідлова полковника Олександра Нестеренка, якого  звинувачують у масовій загибелі українських бійців в зоні АТО на Донеччині.

Інформація у соцмережі від Люстратор Люстратор :

«Перед тим, як Ви ознайомитися з статтею, хочу сказати декілька слів. І знову, ми з вами бачимо «справжній європейській підхід»! Бачимо те, як можна необґрунтованими рішеннями, злочинними діями, користуючись владою, втоптувати в бруд честь і гідність людини, яка 10 років віддала свого життя, здоров’я для того, щоб створити ліцей, зробити так, щоб заклад мав право на існування. Важкою і наполегливою працею вивів навчальний заклад на державний рівень!!!!! І я хочу у Вас спитати, хіба це не результат?

Ліцей на сьогоднішній день має добру славу по всій Україні. Майже всі Вищі військового спрямування приїздять до нашого міста в ліцей для проведення професійно-орієнтаційної роботи з майбутніми випускниками. Спитайте чому? А тому, що Сумських випускників цінують, що рівень підготовки відповідає умовам сьогодення!
В міністерстві освіти і науки 19 вересня проводилася атестація педагогічних працівників, а саме розглядався Свідлов Ю.І. Рішення атестаційної комісії: Свідлова Юрія Івановича визнати таким, що відповідає займаній посаді та рекомендувати його для призначення на посаду начальника державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка (документи додаються)!!!!!! Погодження на посаду начальника ліцею розглянуло і затвердило Міністерство оборони України, підтримали РНБО, громадська організація при Сумській ОДА, батьки випускників та тих ліцеїстів які навчаються зараз, трудового колективу. Хіба саме не трудовий колектив и батьки ліцеїстів знають реальний стан справ?
Скажіть мені – де справедливість? Коли в ліцей починають пхати людину, по вині якої загибла велика кількість бійців, людину, яка досить ховається від батьків героїв, які загинули на Сході нашої країни ( qдеться про полковника Олександра Нестеренка – Xpress) І це-ФАКТ! Але Сумських можновладців це чомусь не турбує.
Але на жаль, знову відбувається так, що право телефонного дзвінка ніхто не відміняв, так звані «договорняки» як були при злочинній владі януковича, так вони залишилися і зараз!!! На жаль…………..

Проти кого насправді проголосували в міносвіті?..

5 жовтня 2017 року відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору претендентів на заміщення посади начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка.

Всього членів коміссіі – 13 осіб, в т.ч. з дорадчим голосом – 2 особи.
Голова комісії Полянський П.Б.
Заступник Голови комісії Хобзей П.К.
Секретар комісії Самсоненко С.Г.
Члени комісії: Фурлет Н.Я., Кононенко Ю.Г., Ярмистий М.М., Гробова В.П., Гладковський Р.В., Данчишена І.Й., Удод А.В., Осадчий С.В., Смушков Є.І., Ходак С.І.
Запрошені: заступник директора департаменту загальної середньої дошкільної освіти Бєскова Н.В. та заступник директора департаменту кадрового забезпечення Шиманський В.М.
На порядку денному засідання комісії:
1.Розгляд конкурсної пропозиції від претендента на заміщення посади начальника Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка. (Доповідає: голова комісії Полянський П.Б.)
2. Обговорення, оцінювання, шляхом прямого голосування конкурсних пропозицій та прийняття рішення щодо обрання кандидата на посаду начальника Державного ліцею-інтернату з з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка.
3.Прийняття рішення за результатами голосування.

Громада Сумщини, всі небайдужі до цього питання повинні знати – як насправді відбувалось засідання комісії, тому що доля Сумського військового ліцею турбує багатьох!

На початку обговорення виступив Удод А.В., член батьківського комітету Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка. Він зазначив, посилаючись на розповідь своїх онуків-ліцеїстів, що фактів дідівщини, фізичної образи чи насилля з боку офіцерів ніколи не було в Ліцеї. Пригадав він також, якій взірець справжнього патріотизму продемонстрували випускники саме цього ліцею під час агресії в Криму, співаючи Гімн України, незважаючи ні на що. Виступаючий акцентував увагу комісії на тому, що і батьки, і ліцеїсти підтримують Свідлова Ю.І. та продемонстрував листи підтримки з підписами 1500 батьків ліцеїстів. (копія листа додається)

Потім виступила Данчишена І.Й., представник трудового колективу Державного ліцею-інтернату з з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка. Вона зазначила, що трудовий колектив звертається до комісії на підтримку кандидатури Свідлова Ю.І. А також підкреслила, що саме за ініціативою трудового колективу у 2015 році Свідлов Ю.І. був запропонований на здобуття звання заслужений працівник освіти. І він його здобув! Також члені комісії мали можливість ознайомитися з листами підтримки трудового колективу та посвідченням «Заслужений працівник освіти України». (копії додаються)

Третій виступ був від члена Громадської асоціації «Кадетська співдружність». Виступив Смушков Є.І. Він підкреслив, як колишній випускник іншого подібного військового навчального закладу, що серед інших військових ліцеїв України Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка займає першу позицію, що в ліцеї значна увага приділяється патріотичному вихованню молоді и що всі досягнення ліцею – це наслідок плідної праці колективу, який створив і очолює Свідлов Ю.І. Згадав він про те, що Свідлов Ю.І. офіцер з бойовим досвідом, нагороджений багатьма державними нагородами, в складних умовах, не жаліючи себе і не зважаючи на всі перешкоди і проблеми, з командою однодумців відновив навчальний заклад у 2008 році і довів до рівня державного закладу. Підтримка від Президента Асоціації «Кадетська співдружність» була надана у віді листа. (копія додається)

Далі було надано слово Ходак С.І. Від імені громадськості Сумщини вона намагалася підкреслити багаточисельну підтримку Свідлова Ю.І., як кандидата, від великої кількості громадських організацій. Підтверджуючи це, вона ознайомила комісію з листами підтримки від Громадської ради при Сумській ОДА, від громадської організації «Бюро з роботи протидії організованій злочинності та корупції», від Сумської міської організації ветеранів України, від громадської організації «Кадет-патріот» та інші. (копії листів підтримки додаються). Нажаль голова комісії не надав можливості висвітлити в повному обсязі це питання, наполягав на завершенні виступу!

Серед інших членів комісії свою думку висловила начальник департаменту освіти та науки Сумської ОДА Гробова В.П. Вона зазначила, що у Свідлова Ю.І. відсутні гарні стосунки з місцевою владою.

«Члени комісії, зокрема представники міносвіти поводили себе байдуже, пасивно. У них не виникло жодного питання до кандидата. Ніхто, окрім голови комісії, не висловив своєї думки під час обговорень. Склалося враження, що ще до початку засідання члени комісії від міносвіти чітко знали остаточне рішення…» – поділились своїми думками свідки подій самого засідання, інші члени комісії.

Засідання конкурсної комісії завершилось відкритим голосуванням: 3 голоси «за», 4 голоси «проти», 1 голос «утримався».
Подальший розвиток подій – питання залишається відкритим…
Буде оголошено новий конкурс.

Залишається відкритим питання: «На чию корись саме таке голосування?… На користь дітей, які навчаються в Ліцеї ?…Чи на користь інтересів можновладців, які жодного разу не проявили ніякої участі в долі ліцея, не кажучи про дбання о дітях, які навчаються в ліцеї, майбутнього нашої Держави!?…»

 

2 Comments
Іван Савченко

2 thoughts on “Нові подробиці засідання комісії Міносвіти щодо кандидатури на посаду начальника Кадетського корпусу у Сумах”

  1. “Серед інших членів комісії свою думку висловила начальник департаменту освіти та науки Сумської ОДА Гробова В.П. Вона зазначила, що у Свідлова Ю.І. відсутні гарні стосунки з місцевою владою” – это говорит о том, что местная власть-говно. за 9 лет существования заведения таких “властей” сменилось несколько штук, а лицей стоит. и стоять будет

    1. согласен!
      Лицей всем лицеям лицей. Просто эта красота и порядок бросают тень на раздолбайство и хаос нынешних депутатов и управленцев…(((

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.