Сумчани побоюються, що через популізм мера може бути остаточно знищене озеро Чеха

Благоустрій території довкола однієї з природних перлин Сум – озера Чеха, має бути комплексним,  наголосив мер Олександр Лисенко під час сьогоднішньої апаратної наради. Втім, заходи, які він пропонує визвали неоднозначну реакцію.

«Скільки підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність біля озера Чеха, виявили бажання долучитись до облаштування там благоустрою? – звернувся Олександр Лисенко до підлеглих. – Вони облаштували собі місця під торгівлю, хвилюючись лише за власну вигоду. А те, що коїться навколо, їм байдуже!»

«Там закладені цілі ділянки бетоном, щоб на цих ділянках встановлювати літні кафе. Там все в такому стані, що не просто огидно, а прикро, що підприємці встановили якусь альтанку («хатинки», які здають під сімейні чи корпоративні п’янки – Xpress),   беруть за це 200 грн в день, а що навколо твориться, нікого не хвилює, – обурюється міський голова  –  Припиняємо цей безлад на озері Чеха, розробляємо концепцію, чи не продовжуємо нікому там договору. Все, без пропозицій, без концепцій вистачить там більше господарювати. Вони ж там скоро забетонують весь берег.

На СКД до мене підійшов чоловік: «Заростає, заростає Чешка», – каже і запропонував: «Ви там, де зараз заростає очеретом, пляж». Я кажу: «Уявляєте, скільки це коштує, скільки це потрібно чистити?» Але можна. Давайте зробимо там пляж, нормальну зону відпочинку».

Цю ідею відразу ж гостро розкритикував екс-мер Геннадій Мінаєв: «Перш ніж висловлювати свої побажання на багато сотень тисяч, а то й мільйонів гривень бюджетних коштів, вкрай необхідно дізнаватися у фахівців суть проблем.

У даному випадку бажаючому не завадило б поцікавитися у екологів про те, що там відбувається насправді та що потрібно робити, вірніше, що не потрібно робити. З боку вулиці Харківської озеро Чеха заростає очеретом і тим самим захищається від агресивного середовища самої жвавої автомобільної магістралі міста Суми.

Саша, висади «потужний гай» з того боку озера – ще років сім тому «Зеленбуд» висадив там пару сотень дерев [ на скількі грошей вистачило ], а потрібно кілька тисяч – потім, років через -надцать, будеш мріяти про пляжі в тому місці».

У словах Геннадія Мінаєва є рація, оскільки будь-яке  втручання у ландшафт озера Чеха, за словами екологів, руйнує цей унікальний не тільки  в Україні, а й у Європі за своє флорою і фауною куточок природи у міському середовищі  Це вони, до речі, доводили і Геннадію Мінаєву, застерігаючи, його, що дозвіл на розчищення дерев та чагарників за ТЦ «Лавина» може негативно вплинути на стан озера.

Ідею зробити пляж на місці, де росте очерет, сумчани у соцмережі  вже теж назвали абсурдною і злочинною: «Нельзя там пляж! Там выдры живут! Там гнездовья нескольких видов птиц, в т.ч. краснокнижных!»  «Там рыба нерестится- низзя там пляжи».

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.