Через депутатів-ділків Сумщина може втратити заповідний парк – останній ареал популяції зубрів в регіоні

Останнім часом склалася конфліктна ситуація навколо одного з найбільших об’єктів природно-заповідного фонду Сумщини та  поширення серед населення неправдивої інформації. Окремі бізнесові структури намагаються використати заповідну територію Ландшафтного парку «Сеймський» у своїх інтересах, повідомив директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Кривозуб:

«Цей парк є надзвичайно цінним, адже на його території розповсюджені рослини і тварини, які є дуже рідкісними і занесені до Червоної Книги, – зазначив. – Зокрема, серед лісової фауни Сеймського регіонального ландшафтного парку велику цінність становить зубр, який ще в 20-х роках ХХ століття знаходився на межі зникнення. Наразі популяція зубрів на території парку нараховує понад 40 тварин».

Він наголосив, що сьогодні існування комунального підприємства «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський», яке було створено рішенням сесії обласної ради від 7 жовтня 2016 року, жодним чином не погіршує життя місцевого населення.

«На території РЛП «Сеймський», що займає 98 тис. га, будуть збережені всі традиційні види природокористування, у тому числі – сінокосіння, випас худоби, спортивне та любительське рибальство, бджільництво, збір грибів, ягід та лікарських рослин, вирішуватимуться питання заготівлі дров тощо, – говорив посадовець. – Рекреаційна діяльність на території парку є прямою інвестицією в економічний розвиток регіону. Це буде забезпечено шляхом створення сприятливих умов для відпочинку відвідувачів, зокрема облаштування екологічних та туристичних маршрутів та зон відпочинку, організацію екологічних таборів для школярів тощо».

Останнім часом , наголосив директор Департаменту, бізнесові структури намагаються використати заповідну територію Ландшафтного парку «Сеймський» у своїх інтересах. Значне соціальне напруження, що штучно підтримується окремими організаціями на території Путивльського, Кролевецького, Конотопського та Буринського районів, знайшло свій вихід на останній сесії Сумської обласної ради і ставить під загрозу існування такої особливої природної території в заплаві р. Сейм.

Нагадаємо, що за підсумками сесії облради було прийняте рішення щодо створення спеціальної комісії для ретельного вивчення всіх «за» і «проти». Повернутися до обговорення конфліктного питання вирішили на черговій сесії. Разом з тим до 1 січня 2018 року Сумський аграрний університет має розробити проект зонування території парку, вказати цільове та функціональне призначення всіх земель, а також визначити чіткі границі парку.

«Якщо окремі політичні сили доб’ються свого, праця великої групи людей на чолі з науковцями Національної академії наук України, які доклали чимало зусиль для створення парку, може бути зведена нанівець, – підкреслив Ігор Кривозуб. – Більше того, існування самого парку може опинитися під загрозою».

Джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/14498-landshaftnyy-park-seymskyy-potrebuye-zakhystu.html

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.