Депутатська комісія відмовилася розглядати проекти рішень про підвищення проїзду у сумських маршрутках

Вчора, 4 січня, профільна  депутатська комісія Сумської міськради відмовила  начальнику відділу транспорту та зв’язку  Сергію Яковенку у включенні в порядок денний її засідання обговорення проектів рішень про підвищення проїзду в маршрутках до 5 грн.

На думку правозахисника Олександра Соколова, постійна депутатська комісія взагалі не має повноважень розглядати проекти рішень виконкому. Він наполягає на тому, що зміна тарифів можлива  тільки на підставі дослідження пасажиропотоку, на яке і мають спиратися розрахунки вартості проїзду.   Оскільки дослідження не проводилося, говорить вын, відповідно і питання зміни тарифів підніматися не може.

Мають з цього приводу питання до чиновників міськради і у Антимонопольному комітеті. « На регуляторі – на виконкомі лежить відповідальність щодо перевірки обгрунтовваності зазначених розрахунків, – пояснює  голова тервідділення АМКУ в Сумській області Євген Касьян. – Ми мали завжди зауваження до міськвиконкому через те, що він не використовує свої функції щодо проведення обстеження пасажиропотоків. На початку цього року,  на наші рекомендації щодо необхідності проведення таких обстежень, нам відповіли, що такі обстеження будуть проведені. Наскільки я розумію, вони не проведені».

Тим не менш, проекти зазначених рішень все одно планують розглянути на засіданні виконкому вже 9 січня. Активісти вважають, що лобі перевізників у міськраді на чолі із мером поспішає затвердити нові тарифи на перевезення до того, як Харківський апеляційний суд змусить повернути вартість проїзду у Сумах з 4 до 3 гривень.

2 Comments
Іван Савченко

2 thoughts on “Депутатська комісія відмовилася розглядати проекти рішень про підвищення проїзду у сумських маршрутках”

  1. Дуже гучний, але недолугий заголовок. Комісія не відмовилася затверджувати, вона відмовилася розглядати питання тарифів. Затверджувати комісія взагалі не може. Ніяк. Зовсім. Затверджувати може виконком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.