Невже дочекалися? У Сумах впроваджуватимуть систему відеоспостереження міста за досвідом столичної поліції

Як зробити Суми максимально безпечним містом і що для цього необхідне – з’ясовували керівники Сумщини, депутати та представники громадськості під час нещодавньої робочої поїздки до Києва. Там вони мали можливість ознайомитись з досвідом київських правоохоронців у забезпеченні цих завдань, повідомила речниця ГУНП в Сумській області Эльвира Биганова 

Нагадаємо, що впродовж останніх років активісти Сум неодноразово наголошували на необхідності вgровадження системи відеоспостереження на головних транспортних магістралях міста і у місцях масового скупчення людей, яка б дозволила значно знизити кількість ДТП, випадків хуліганства і дрібних крадіжок.

На сьогодні  десять встановлених у 2015 році в Сумах відеокамер не можуть в повній мірі дати поліцейським «картинку» подій, що трапляються в місті,  територія якого складає близько 100 кв. м .

Аби наочно показати, як ця проблема була розв’язана в інших регіонах і наскільки підвищилась ефективність роботи місцевих правоохоронців, начальник ГУНП області Микола Лушпієнко і організував ознайомчу поїздку до Києва, де Ситуаційний центр столичної поліції оснащений найсучаснішим обладнанням, на встановлення якого чималі кошти виділила місцева влада.

За словами Костянтина Бушуєва, заступника голови Національної поліції України, відеокамери, об‘єднані в одну систему, допомагають поліції тримати контроль за станом справ у місті:

«Вони виведені на найбільш критичні точки міської інфраструктури, розміщені у багатолюдних місцях, на ключових транспортних магістралях, розв‘язках тощо. Це нам дає можливість швидко реагувати на зміну оперативної обстановки, брати до уваги весь відеоряд і інформаційну складову для розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів і стежити за станом безпеки дорожнього рух»

«Ми прийшли до спільної точки зору, що слід якнайшвидше впроваджувати цю систему і у нас в області. На 2017 рік було виділено перші 3 млн грн. з міського бюджету, але не в рамках програми «Правопорядок», а на автоматизацію муніципальної системи, – коментує секретар Сумської обласної ради Андрій Баранов. – Зараз готуємо три приміщення для обробки інформації, після чого будуватимемо ситуаційний центр Нацполіції і паралельно з цим будемо розміщувати камери. Місця вже визначені і повністю узгоджені. Співпраця є. Маємо надію, що ми такими ж темпами, дивлячись на приклад Київа, будемо впроваджувати цю систему».

Поділяє позицію та ініціативи начальника ГУНП області в створенні подібного ситуаційного центру в Сумах і голова Сумської ОДА Микола Клочко:

«Сумська область є прикордонною і має, за визначенням СБУ, «жовтий» рівень терористичної безпеки. Тому питання безпеки громадян, питання запобігання терористичної загрози і взагалі профілактики правопорушень є пріоритетом для влади. Отриманий нами досвід дуже корисний, є над чим подумати. Безумовно, будемо акумулювати кошти на поступову реалізацію цієї програми і створення аналогічного ситуаційного центру в Сумах».

Раніше ми повідомляли: Будемо заглядати в усі місця, пообіцяв сумчанам мер Олександр Лисенко

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.