На Сумщині порахували зубрів

Під час зимового обліку диких тварин в мисливських угіддях  Конотопського лісгоспу виявили 49 зубрів – тварин занесених у Червону книгу. Під час обліку 2014 року їх нараховувалося  43.

Окрім того, під час зимового підрахунку чисельності основних видів мисливських тварин у лісництві було виявлено понад 30 лосів, котрі з минулого року також занесені до Червоної книги, диких кабанів, оленів, козуль, лисиць.

Популяція зубрів  є єдиною на території області і другою за їх чисельністю в Україні.  Мешкає вона тільки в  Регіональному  ландшафтному  парку «Сеймський», який став останнім часом яблуком розбрату серед депутатів облради. Частина з них лобіює інтереси бізнесу і добивається скасування статусу заповідної зони для цієї території.

Раніше ми повідомляли: Через депутатів-ділків Сумщина може втратити заповідний парк – останній ареал популяції зубрів в регіоні

Довідково: За словами екологів, зубр є не лише невід’ємним компонентом фауни України, повернення якого наближає наші екосистеми до вихідного вигляду, але й справжнім символом дикої природи. Це вимагає особливого підходу до його охорони та відтворення, адже ця тварина опинилася під загрозою зникнення не в силу якихось природних причин, пов’язаних з його біологією чи наявністю місць, придатних для існування, а через брак уваги та варварського неконтрольованого браконьєрства і комерційного відстрілу.

 

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “На Сумщині порахували зубрів”

  1. Надо еще тупых баранов-майдаунов пересчиталть типа Медуйла, Салатера, Семенихина и прочей бобровицко-мишельской мрази. И в реестр для будущего притягнення до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.