Як народні депутати від Сумщини виконують свої обіцянки у сфері медицини

Сайт «Слово і Діло» продовжує аналізувати, як політики виконують свої обіцянки.  Зокрема, що депутати-мажоритарники Сумскої області обіцяли в сфері медицини.

Загалом як провалених, так і виконаних запевнянь в сфері медицини небагато. Андрій Деркач заявив, що в березні 2017 року проведе круглий стіл щодо госпітальних округів. Наприкінці травня засідання круглого столу відбулося і за його результатами на адресу прем’єр-міністра було направлено звернення про необхідність створення в області не чотрирьох, а шести госпітальних округів.

Микола Лаврик у передвиборчій програмі 2014 року обіцяв добитися створення механізму ефективного контролю якості медичних послуг. В 2017 році йому видалася така можливість, коли він підтримав урядовий законопроект щодо медичної реформи на первинній ланці. Цей закон змінює систему взаємовідносин між лікарем та пацієнтом за рахунок можливості обирати сімейного лікаря.

Олег Медуниця у червні 2017 року запевнив, що віддасть свій голос за призначення Уляни Супрун міністром охорони здоров’я, коли Гройсман закликав парламент призначити її на посаду. Тоді голосування провалилося. В жовтні народні депутати подали до суду на прем’єр-міністра в зв’язку з бездіяльністю в питанні призначення міністра охорони здоров’я. Між тим, Уляна Супрун й досі є виконуючою обв’язки міністра охорони здоров’я.

Провалив свою перевиборчу обіцянку Ігор Молоток, який завірив що на законодавчому рівні доб’ється введення в дію системи державного медичного страхування. Але на сайті ВРУ не зареєстровані законопроекти про страхову медицину. На підставі Конституції України медицина є безкоштовною.

Щоправда другу «медичну» обіцянку прописану у передвиборчій програмі Молоток виконав. Він обіцяв сприяти підвищенню заробітної плати медичним працівникам. В 2013 році він ініціював проект закону щодо соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров’я. Цей законопроект було відхилено та знято з розгляду.

Через рік Молоток голосував за бюджет-2014, який передбачав зростання пенсій і зарплат бюджетникам, зокрема й медичним працівникам.

Подробиці – на інфографіці.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2018/02/12/infografika/polityka/medycyna-obicyaly-mazhorytarnyky-sumskoyi-oblasti

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.