У Сумах пропонують перейменувати ще одну з центральних вулиць

У Сумах відбудеться громадське обговорення щодо перейменування вулиці Горького на вулицю Семена Сапуна. Пропозиція змінити назву вулиці надійшла від сумчанина Миколи Ткаченка, повідомив сайт міськради.

Пропозиції та зауваження до даної ініціативи треба надсилати на електронну адресу: arh@smr.gov.ua або у письмовій формі на поштову адресу: м. Суми, вул. Воскресенська, 8А із зазначенням прізвища, імені, по батькові, адреси для фізичних осіб, із зазначенням найменування та місцезнаходження – для юридичних осіб, у строк до 16 квітня включно.

У разі надходження інших пропозицій (зауважень) щодо зміни назви вулиці Горького на назву, яка буде відображати імена (псевдоніми) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій останні будуть враховані під час проведення громадського обговорення.

Засідання «круглого столу» з даного питання відбудеться 17 квітня о 16:00 за адресою: майдан Незалежності, 2, каб. 59.

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені до 30 квітня на Інформаційному порталі Сумської міської ради.

Довідково: Семен Сапун (на фото)  – керівник бандерівського підпілля ОУН у Сумах та товариства «Просвіта» в період німецької окупації Сум (1942 р.). До війни працював (із 1935 р.)  у Сумах   учителем фізики і математики. У 1938 році був заарештований НКВС за звинуваченням у створенні контрреволюційної організації, у 1939 році звільнений через відсутність  доказів.  У жовтні 1942 року заарештований німецькою контррозвідкою разом ще 40 членами оунівського підпілля і страчений у лютому   1943 р. Почесний громадянин міста Суми з 2016 року.  Також  У Сумах пам’ять про Семена Сапуна увічнена на меморільній дошці на будівлі, де був розташований  офіс товариства «Просвіта» (Покровська площа).

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.