Заповідні території Сумщини охоронятимуть за європейськими правилами

Для забезпечення функціонування мережі природоохоронних територій, наближеної до мережі NATURA 2000, яка існує в країнах ЄС, Мінприроди України винесено на обговорення проект Закону України «Про території Смарагдової мережі», повідомив  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр зазначив, що світовий досвід показує, що необхідно впроваджувати нові інструменти та правові режими – більш дієві, гнучкі, такі що охороняють види і оселища, але водночас враховують діяльність людини – її господарську діяльність.

У світі до Смарагдової мережі – територій особливого природоохоронного значення,  зараз вклчені 3500 об’єктів, з них 271 об’єкт розташований на території України,   в т.ч. більше 10 на території Сумщини.

За атласом-довідником  природно-заповідного фонду Сумської області  це Деснянсько-Старогутський національний природний парк; Гетьманський національний природний парк; Середньосеймський; Шалигінський заказник; Природний заповідник «Михайлівська цілина»; Верхньосульський; Верхньоесманський заказник; Богданівський заказник;– Смяцько-Знобівський; Верхнє Подесіння;  Шосткинський.

Остап Семерак також повідомив, що основні витрати на впровадження презентованого законопроекту підуть на розроблення і впровадження менежмент-планів, в яких, зокрема, буде чітко визначено заходи зі збереження і моніторингу кожного пріоритетного виду та природного оселища.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.