Скандальна сесія: депутати Сумської міськради відстояли корупційні схеми закупівель за бюджетні кошти

Вчора на сесії Сумської міської ради  відбулося бурхливе обговорення проекту рішення, яким пропонувалося  проведення тендерних закупівель товарів на суму від 50 тис грн і  послуг – від 200 тис грн. не рекомендувати, а зробити обов’язковим.

Нагадаємо, що зараз розпорядники бюджетних коштів та комунальні підприємства Сумської міськради використовують електронну систему закупівель лише при здійсненні закупівлі товарів, вартість яких є більшою за 200 тис. грн.  та послуг, вартість яких є більшою за 1,5 млн. грн.

Такий ціновий поріг, на думку активістів, призводить до процвітання корупційних схем та «договорняків».

Зокрема, на цьому наголосив член громадська комісії з питань бюджету, представник Сумської міської організації партії  «Рух Нових Сил» Андрій Фролков, який  виступив перед депутатським корпусом, журналістами та громадою та показав слайди з даними про непрозорі процедури закупівлі товарів і послуг міською радою.

Так, виконкомом у 2017 році укладено майже 88% договорів із закупівель без конкурентних торгів (тендерів).  Департаментом  інфраструктури – 98% (майже 104 млн грн з 105-ти).  Жодних конкурентних торгів на допорогових закупівлях не провело управління капітального будівництва, отримавши  на це бюджет у сумі близько 98 млн. грн. Аналогічна картина і по іншим структурним підрозділам та комунальним підприємствам  міської ради.

Також член громадської комісії Андрій Фролков запропонував скасувати таке поняття як «динамічна ціна», якою прикривається зростання вартості робіт і послуг у процесі їх виконання. Це коли фірма виграє тендер, пропонуючи меншу, ніж інші , вартість своїх робіт, а потім додатковими угодами «повертає» реальну або надприбуткову їх вартість. Так вартість робіт по заміні «Водоканалом» каналізаційного колектора в Сумах на тендері складала 25 млн. , а реально місто заплатило 51 млн. грн. Аналогічна ситуація з реконструкцією стадіону «Авангард», на яку раптом, як  виявилося, підряднику (БВК «Федорченко»)  не вистачає ще 22 млн. грн.

Андрій Фролков на підставі статистичних даних переконливо довів, що ні інфляція, ні зростання курсу долара не мають відношення до такого невиправданого зростання вартості робіт за прописаною в угодах «динамічною ціною».

Присутні на сесії представники громадськості цю інформацію зустріли вигуками «Ганьба!» на адресу міськради і депутатів, які намагалися захистити існуючу систему допорогових закупівель. Втім, реакція громадськості не  допомогла. Всього 13 депутатів із 31 присутнього на сесії  підтримали проект рішення. Шестеро утрималися, 1 був «проти».

По фракціях голосували так: «ЗА» – «Солідарність (5 голосів, 1 не голосував), «Самопоміч» (2), «Свобода» (1), «За Україну» (4). «Батьківщина – 0 голосів ( 1 утримався, 8 не голосували), Опозиційний блок – 0 (три утрималися).

Андрій Фролков так прокоментував результати голосування: «Таке волевиявлення народних обранців свідчить про те, що вони відкрито підтримують розкрадання бюджетних коштів та корупційні схеми місцевої влади. Цьому є пояснення – зараз більшість комунальних підприємств та інших розпорядників бюджетних коштів знаходяться під керівництвом партій «ВО «Батьківщина» та «ВО «Свобода».  Ми не складаємо руки і продовжимо далі працювати з депутатським корпусом. Будемо і надалі контролювати усі закупівлі та договори, які укладаються на неконкурентних засадах».

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.