Аргументи сумського «Водоканалу» про підвищення тарифу майже на 40% не переконали громадськість міста

Вчора в КП «Міськводоканал» відбулися громадські слухання, на яких підприємство  озвучило тарифи на 2019 рік, які має подати на затвердження до НКРЕКП. За його розрахунками у наступному році тариф на водопостачання поступово зросте для багатоповерхівок на 38,4%, для приватного сектору на 36,4%, а  тариф на каналізацію на 53,1%  і 52,3% відповідно.

За словами начальника планово-економічного відділу підприємства Людмили  Наталухи, існуючі на сьогодні тарифи є збитковими для «Водоканалу». Торік КП отримало 7 млн. грн. збитків, за перший квартал цього року –   вже 10 млн.грн. Причина – у розриві між тим, що записали в тариф, і тим, що витрачає підприємство  фактично: по водопостачанню відшкодовується 85% витрат, по водовідведенню – 76%. Тарифи на електроенергію зростають, а це основна складова, заробітна плата зростає. Податки і збори також виросли на 57% у порівнянні з попереднім роком.

«Навіть якщо припустити, що цифри стосовно підвищення заробітних плат, зростання ремонтних матеріалів – на 70%, пально-мастильних – на 60%  є правдивими цифрами, а в цьому є сумніви, – говорить член громадської комісії з питань бюджету Максим Корнієнко,то аргументація є на 20% зростання по воді й близько 26% – по водовідведенню. Тобто зовсім не підтверджені середні цифри, які озвучені – 37% і 52%».

Також представникам громадської комісії з питань бюджету незрозуміло, чому,  якщо «Водоканал» впроваджує інвестпрограми,  веде модернізацію, то звідки не зменшення, а збільшення збитків.  Можливо, вся справа у неефективному управлінні підприємством?

 «По факту у вас питома вага витрат на електричну енергію на підняття одного кубічного метру води складала 0,89 кВт, за 2017 рік уже 0,91 кВт, а  на 2019-й взагалі – 0,94 кВт. Падає обсяг виробництва, а зростають витрати, тому зрозуміло, чому ви хочете підвищити тариф – щоб перекрити свої затрати», – зауважив голова комісії Андрій Фролков.

Щодо інвестиційної програми КП «Водоканал» на 2019 рік, то її обсяг у фінансовому  вимірі має скласти 11 млн.грн.

«За цією програмою передбачено наступні заходи: з розробки проектно-кошторисної документації об’єктів, які необхідно оновити – це дві водопровідні мережі, а також капітальний ремонт свердловини на Пришибському водозаборі.  Це переоснащення свердловин на багатьох водозаборах, глибинних насосів, придбання трансформаторів – як на водозабори, так і муло-насосну станцію №2 (на очисні споруди).  Це придбання техніки і фекальних насосів на основні каналізаційно-насосні станції», – перелічив  начальник виробничо-технічного відділу «Міськводоканалу» Юрій Ульянченко.

Втім, знов залишилося нерозумілоим як заплановане виконання інвестпрограми вплине на покращення економічних показників підприємства, а відповідно і на зменшення тарифів, заради чого, власне, і ведеться модернізація “Водоканалу” і його мереж.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.