Суми шоковані: Громадський фонд, який узявся облаштувати Алею Героїв, оббирав матерів загиблих воїнів АТО (ВІДЕО)

Сумчан шокував сюжет телеканалу СТС про ситуацію з облаштуванням Алеї Героїв, яке ведеться вже три роки і кінця якому не видно. За свідченням матерів загиблих воїнів АТО, які поховані на Алеї,  Громадський  фонд «Суми» не тільки виманив у них виділені міськрадою гроші  на облаштування могил синів, а й особисту допомогу на соціально-побутові потреби.  

Валентина Вєтрова, мати Юрія Вєтрова, загиблого під Дебальцевим у 2014 році, розповіла, що до неї зателефонували з Фонду з пропозицією облаштувати могилу сина і попросили перерахувати ті гроші, що були виділені їй міськрадою на це, та ті 50 тисяч допомоги на вирішення соціально-побутових питань, які вона отримала як матір  героя. Цю допомогу, яка надходила  впродовж трьох років, вона, як і інші матері воїнів АТО,  усю до копійки віддала «благодійникам».

Інакше кажучи, замість того, щоб шукати спонсорів проекту  і акумулювати кошти на облаштування Алеї, фонд. аби не “заморочуватися”,  зробив своїми “донорами” матерів загиблих.

«Громадський фонд «Суми» скористався довірою матерів, – вважає Владислав Вєтров, старший брат Юрія Вєтрова. – Мало того, що матері віддають Фонду свої гроші, вони ще підпадають за укладеним з ним договором під судову відповідальність, якою погрожує їм фонд, якщо вони не віддадуть йому гроші у визначений строк».

Матері не можуть зрозуміти, чому так довго йде облаштування Алеї. «Воно все так довго робиться, – говорить Валентина Галушкіна, мама загиблого Олександра Галушкіна.  – Оті камні перекладають по 20 разів. І ми вирішили, що це якийсь обман».

Між тим, за три роки на облаштування Алеї Героїв витрачено вже 3 млн. 600 тис. грн.

У сюжеті відзначається, що тендер на облаштування Алеї Героїв міськрада не проводила, все робилося на її «довірливих» стосунках з фондом «Суми», фактично керують яким скромні «волонтери» Віктор Дубодєлов і Олександр Такул, а  до наглядової ради і правління входять такі відомі особистості як Євген Положій, Владислав Івченко, Володимир Нянькін, Анна Товстуха,  Анастасія Шимаріна. Зазначимо, що минулого року з наглядової ради була виведена відома своє принциповістю журналістка Алла Федорина.

«Я вважаю, що там (у Фонді) якраз люди займаються ті, які користуються повагою і у Ради АТО, і у учасників АТО, тим більш, і у сімей загиблих(!!!??? – Xpress). Це – Такул Олександр, який зараз працює на UA-Суми, і Дубодєлов Вадим Кузьміч», – вважає перший заступник міського голови Володимир Войтенко.

«Мне не нравится ваш канал. Я вам сказал, вы что тупая, раз вам непонятно?» – так роздратовано відповів Вадим Дубодєлов на прохання журналістки «СТС» прокоментувати ситуацію з Алеєю Героїв.

За словами речниці прокуратури Сумської області Наталі Науменко,  за зверненням сімей загиблих воїнів наразі розпочато кримінальне провадження стосовно діяльності фонду «Суми» за фактом шахрайства. Якщо факти підтвердяться, то санкція цієї статті передбачає до 3-х років позбавлення волі.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.