ЗНО як «контрольний в голову». Міносвіти вирішило допомогти Європі з дешевою робочою силою?

В Україні – скандал через черговий експеримент Міносвіти над дітьми. Цього разу через ЗНО з англійської, до якого включили аудіотести. Випускники масово скаржаться і не тільки в Сумах, а по всій Україні, що через поганий звук не почули половини запитань.

Звичайні класні кімнати, прості аудіоколонки, ніяких навушників –  у таких умовах складали ЗНО з англійської у Сумах. Дарина (на фото) ближче інших сиділа до колонок,  та це їй не допомогло, хоча англійську знає добре – для цього витратила безліч часу на заняття з репетиторами , а її батьки купу грошей. «Ми чули або ехо, або взагалі нічого не чули», – скаржиться дівчина. “Нас просто обдурили”, – вважаэ ще одна сумська випускниця Ольга Шолохова.

«Якщо конкретна дитина ніколи не чула ні британця, ні американця, ні канадійця, ні автстралійця, то, напевно, її рівень підготовки не відповідає тому, щоб складати ЗНО», – так коментує скарги начальник відділу Українського центру оцінювання якості освіти .Андрій Панченков.

Натомість випускники кажуть: «Ми спілкувалися з людьми з різних країн – приїжджали люди з Америки, Англії, і ми з ними нормально спілкувалися, а те, що почули на ЗНО  було жахливим потрясінням». Батьки ж зауважують, що англійська – не універсальна, мова британців, канадыйців, американців і австралійців має свої відмінності, якими не може оволодіти випускник української школи. «Чому діти після середньої школи мають розпізнавати усі діалекти англійської мови від Нової Зеландії до Північної Кароліни?” – обурюється мати однієї з випускниць.

Поліглот Іван Бобров, вважає що успішно скласти цьогорічний іспит з англійської “може лише дитина, яка 3-5 років регулярно слухає живу англійську (НЕ в школі!);  дивиться фільми / серіали (англійською); цілеспрямовано вчить мову більше 10 годин на тиждень «на слух». «В інших випадках, – вважає політолог, – це   контрольний в голову».

Частина, політично «підкованих» батьків, впевнені, що експеримент Міносвіти у ряду експериментів Мінохорони здоров’я. Якщо реформи від Уляни Супрун мають на меті скоротити чисельність населення України із 40 до 15-20 млн. чоловік , то реформи Лілії Гриневич – скоротити кількість студентів, щоб українська молодь поповнила армію дешевої робочої сили для Європи. І ЗНО з англійської обрано для цього не випадково, адже поїдуть на заробітки ті, хто непогано знає іноземну, яка потрібна офіціянтам і обслузі готелів.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.