Пам’ятнику Героям Майдану у Сумах знов не пощастило

Засідання журі, яке мало вчора , нарешті, визначити переможця  кращої ідеї пам’ятника Героям Майдану у місті Суми, не відбулося через відсутність кворуму.

Зараз на конкурс надійшло 15 робіт. Втім, судячи з перших коментарів членів журі, вони не відповідають художнім і архітектурним вимогам до подібних споруд, а деякі просто копіюють монументальні зразки радянського періоду (на фото) з додаванням тризубу.

«Всі забули, що потрібно формувати простір в першу чергу. Чому? Тому що не беруть до уваги, що там будинки, що там паркани і все інше. Нині – це сквер відпочинку містян. Тому варто було б надати зовсім інше політичне і архітектурно-художнє звучання. У жодній з робіт, я цього не побачив», – говорить член журі, архітектор  Юрій Харченко.

«Це вже не перший конкурс, але на мою думку, немає таких пропозицій вартих для того, щоб цей монумент був у Сумах,  – вважає член Національної спілки художників України Іван Гапоченко. – Я, як сумчанин,  хотів би щось кращого, щось цікавішого, щось нового. Дуже багато пропозицій, таких, що вже десь бачив, давно бачив, або вчора бачив».

Ще радикальніше висловився історик Микола Карпенко: «Все це воно нагадує театр абсурду, який немає відношення до увічнення героїв Небесної Сотні».

Додамо, що сама ідея встановити новий пам’ятник в  сквері по вул. Петропавлівській на місці іншого, демонтованого (пам’ятника уродженцю Сумщини, радянському воєначальнику Івану Федьку),  наражає його на погану карму.

Також, нагадаємо, це вже другий конкурс на кращу ідею пам’ятника Героям Майдану у Сумах. Перший відбувся, але через невдоволення активістів, які вважають автора визнаної тоді кращої ідеї  Володимира Бикова антимайданівцем,  відмовилися від втілення задуму. Тож 26 березня стартував новий конкурс.

«Вже потрібно обрати кращу ідею пам’ятника Героям Майдану, який символізуватиме переломний для нашої країни час. На який ми дивитимемось і згадуватимемо хлопців, які полягли на Майдані. Проте, разом із тим, ми розуміємо, що це процес підганяти не можна, адже створити монумент, який нагадуватиме людям про історичні події, дуже важко», –так прокоментував ситуацію із пам’ятником перший заступник міського голови Володимир Войтенко.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.