Завершено конкурс на кращу ідею пам’ятника Героям Майдану (ФОТО ПРОЕКТІВ)

Вчора завершило свою роботу журі конкурсу, яке мало визначити кращу ідею пам’ятника Героям Майдану у місті Суми. На його думку, жодна  із представлених робіт «не може бути реалізована в такому вигляді, в якому була подана на конкурс».

Як зазначив міський голова Олександр Лисенко, якого  підтримує більшість членів журі, «пам’ятник Героям Майдану повинен передавати енергетику тих історичних подій, уособлювати справжніх героїв. Це було головною метою проведення даного конкурсу. Такої роботи, яка б стовідсотково відповідала всім його вимога,м наразі немає. Що ж до термінів, то визначити їх не можна, адже мова йде про творчий процес, який іноді потребує багато часу».

Окрім того, міський голова наголосив, що на пам’ятнику Героям Майдану обов’язково має бути викарбувано ім’я Героя Небесної Сотні,  земляка сумчан Олексія Братушки.

Як далі чинитимуть із розробкою проекту даного пам’ятника, за словами начальника управління архітектури та містобудування Андрія Кривцова, очолюваний ним структурний підрозділ визначиться згодом.

Нагадаємо, що  кращу ідею пам’ятника Героям Майдану  визначили ще на початку 2018 року. Але через те, що переможця конкурсу двічі лауреата Державної премії України в галузі архітектури Володимира Бикова активісти з незрозумілих причин записали в “антимайданівці”, 26 березня стартував новий конкурс.

Деякі з представлених на ньому проектів  див. нижче:

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.