Поліція розслідує побиття на Сумщині переселенця, яке набуло розголосу в російських ЗМІ

Подія, що  сталася в селі Буймер Тростянецького району тиждень тому,  під час якої зазнав тілесних ушкоджень 47-річний інвалід 2-щї групи, переселенець з Донбасу (на фото), перебуває на контролі керівництва ГУНП, повідомив Відділ комунікації поліції Сумської області. Хоча сам потерпілий відмовився писати заяву до поліції, кримінальне провадження за ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство) все одно ведеться.

Нагадаємо, що медиками було діагностовано у потерпілого  «рвану рану ротової порожнини». Його дружина у сюжеті телеканалу «ATV» стверджує, що його побили, бо на селі їх вважають чужинцями, і тому, що чоловік розмовляв російською,

Після того як ця інформація набула розголосу в російських ЗМІ «Звезда», «Комсомольская правда», «Life», ряд сумських і українських видань оголосили її фейком, посилаючись на сайт  Stop Fake. За його версією,  конфлікт мав побутовий характер на ґрунті зловживання спиртними напоями.  «Сиділи випивали і один вдарив іншого. От і все. А потім помирилися», – розповів, зокрема,  голова сільради.

Між тим, не повідомляється, що саме стало причиною сварки. Характер рани (розірваний рот) свідчить, що конфлікт міг виникнути як раз через мовне питання. Також не зрозуміло, як можна було її отримати, впавши у льох, як говорить тепер потерпілий. Його неохочі пояснення дуже скидаються на бажання заляканної людини, якій ніде шукати нове місце проживання з чотирма неповнолітніми дітьми, уберегти свою родину від помсти. З сюжетів, присвячених події у Буймері,  також видно, що жителі села дійсно вороже налаштовані до переселенців з Донбасу.

Все це піддає сумніву твердження про фейковий характер сюжету  «ATV». Схоже, подібні підозри є і у правоохоронців, які незважаючи на відмову потерпілого написати заяву, продовжують розслідування справи.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.