Навіщо ромам Сумщини сім адвокатів?

У Сумському прес-клубі підсумували унікальний правозахисний проект «Сім ромських адвокатів». Тривав він 9 місяців. Охопив міста області: Білопілля, Охтирку, Путивль, Конотоп, Глухів, Лебедин та Суми. Фінансував проект міжнародний фонд «Відродження».  

Голова ГО «Фонд регіональних ініціатив», яка й реалізувала проект, Олег Туляков розповів, що ініціатори проекту визначили сім суттєвих проблем ромів Сумщини і поставили за мету сприяти їх вирішенню.

«Для нас найнагальніші проблеми – це оформлення власності на землю та майно, соціальні питання. Розумієте, люди живуть по 50, по 70 років на своїй землі але не мають абсолютно ніяких документів на неї. Люди не мають паспортів, дітки не мають свідоцтв про народження. Це справді проблема. Конкретний приклад: колись ромська родина купила для проживання дачний будиночок. Просто купила – дали гроші, отримали розписку, заїхали жити. Без жодного оформлення. Минуло кілька років, аж об′явилися ті, хто претендує на власність і виганяє родину з будинку. Тепер займаємося захистом їх прав. І подібних випадків багато. У рамках проекту наша активна молодь пройшла курси, навчились кожний відповідати і допомагати за своїм напрямком” – каже Микола Москальов (на фото), голова Сумської ромської общини, голова громадської організації «Ромське національне об’єднання».

“Головна стратегічна задача це сталий розвиток ромських громад у Сумській області зі збереженням їх самобутності, із забезпеченням їх оптимальної інтеграції в українське суспільство. Проектом передбачена післяпроектна діяльність. Ми будемо і надалі вести діяльність по вирішенню цих семи проблем ромів. Взагалі проектом було охоплено близько 500 осіб, 200 особам була надана допомога” – розповів Олег Туляков, керівник проектів з ромської проблематики фонду «Відродження».

Він говорить, що ставив перед командою амбітне завдання: сталий розвиток ромських громад у форматі кластеру, утвореному на основі підприємств із високою додатковою вартістю. Задача унікальна, бо ромські проекти, як правило, обмежуються питаннями правового захисту, інклюзії у місцеві спільноти, історичними та культурологічними дослідженнями.

За словами Миколи Москальова у Сумах мешкає 2,5 тисячі ромів, у Сумській області – майже 5 тисяч.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.