Ні по три і ні по п’ять, а по 25,5. Із 10 серпня на Сумщині заборонено лов раків

В період з 10 серпня по 20 вересня 2018 року у водоймах Сумської області відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області  від 26.07.2018 встановлено заборону на лов (добування) раків під час їх другої линьки.

Лов раків у заборонений період є порушенням законодавства, в результаті якого наступає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Дана стаття передбачає накладання штрафу у розмірі до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн. за кожного незаконно виловленого рака.

Основна мета заборони – захистити членистоногих на період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Агенство нагадує, що що після закінчення заборони одній собі за добу дозволяється впіймати не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії»: (0542) 77-90-13 або (096) 838-25-70

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.