Виконком скасував дозвіл на будівництво ТЦ біля школи №12, але крапку ставити рано

Вчора виконавчий комітет Сумської міськради ухвалив рішення про скасування наданих управлінням містобудування та земельних відносин містобудівних умов конфліктної забудови ділянки  площею 0,06 га по вул. Засумська біля школи № 12.

За припинення будівництва проголосували 12 із 14 присутніх членів виконкому, двоє утрималися.

Управлінню державного архітектурно-будівельного контролю доручено подати Держархбудінспекції інформацію, необхідну для внесення відповідних даних до єдиного реєстру документів, що дають право на відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

«Я розумію ситуацію, що є право власності у підприємця, але ми далі будемо проводити з ним перемовини, можливо, щодо надання іншої земельної ділянки.», – наголосив міський голова Олександр Лисенко. Не виключається, що забудовник отримає ще й компенсацію з міського бюджету. Тобто за свою помилку чиновники розрахуються з ним грошима платників податків.

Представник забудовника Євген Дамов так прокоментував позицію забудовника, спираючись на закон від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»:  «Розв’язання цього питання, воно не стосується повноважень виконавчого комітету. Просто неможливо виконавчому комітету рішенням скасувати даний документ. Оскільки законом визначено, що самі ці повноваження покладено на інші органи влади».

Втім, Олег Чайченко, начальник правового управління Сумської міської ради, впевнений , що «52 стаття Закону про місцеве самоврядування визначає, що виконком має право скасовувати рішення виконавчого комітету виконавчих органів та їх посадових осіб». З огляду на безліч програних міською владою судів це не переконує. Забудовник буде оскаржувати рішення виконкому в суді, тож, у конфлікті  «школа-забудовник» крапку ставити рано.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.