Виклик системі: у Сумах здобута перша в Україні судова перемога по субсидіях Далі буде?

Сьогодні 9 жовтеня, 2018 року Сумський окружний адміністративний суд виніс першу в Україні постанову, за якою визнав незаконним рішення Департаменту соцзахисту Сумскої міськраді про відмову в призначенні субсидії мешканці міста Суми та зобов’язав розглянути документи на отримання субсидії з урахуванням висновків суду.

Нагадаємо, що , сумський правозахисник і лідер політичної партії Євгена Мураєва «НАШІ» на Сумщині Олександр Соколов звернувся від імені жителів міста до  суду з приводу оскарження відмови Департаменту соцзахисту в призначенні субсидії.

Масові відмови в призначенні субсидії у Сумах пов’язані з тим, що Департамент соцзахисту невірно трактує поняття «член домогосподарства». На думку представника Департаменту соцзахисту, членом домогосподарства є особа, яка зареєстрована в домоволодінні, в той час, як Олександр Соколов вважає, що крім реєстрації, така особа ще має і фактично проживати в домоволодінні.
В результаті, департамент відмовляв в субсидії всім пенсіонерам у кого повнолітні діти зареєстровані з ними, але фактично не проживають,  тому що знаходяться за кордоном, і не отримують доходи на території України.

Сумський правозахисник Олександр Соколов пообіцяв дати розгорнуте інтерв’ю після отримання  16 жовтня 2018 року  повного тексту судового рішення.

На його думку, це можна вважати проміжною перемогою, тому що у Департаменту є ще 30 днів на оскарження судового рішення.

У зв’язку з початком опалювального сезону Олександр Соколов вважає, що потрібно підніматися всім людям, і змусити чиновників виконувати рішення судів не доводячи справи до апеляції, інакше це призведе до томго, що питання про призначення субсидій затягнеться ще на 2-3 місяці.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.