ПІДСУМКИ РОКУ: Нові судові справи, в яких фігурують депутати на Сумщині

У яких судових справах фігурували депутати Сумщини 2018 року? Громадський рух ЧЕСНО проаналізував Єдиний державний реєстр судових рішень 2018 року.

У березні 2018 року депутата Сумської міськради Вячеслава Степченка затримали  на отриманні хабара в сумі 4,5 тис. дол. Він нібито вимагав гроші у приватного підприємця за підготовку проекту рішення щодо продовження терміну оренди земельних ділянок та винесення його на розгляд сесії міської ради.

За результатами досудового розслідування дії депутата кваліфіковано як вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України). У липні 2018 року прокуратура направила обвинувальний акт до суду. Цю справу досі розглядають у суді.

Ще один випадок корупції стосується секретаря Сумської міської ради Андрія Баранова – позафракційного депутата, який балотувався від «Батьківщини». Його судили за те, що під час сесійного засідання він проголосував за підвищення собі премії. Згідно із ЗУ «Про місцеве самоврядування», у цьому є очевидний конфлікт інтересів.

Зарічний районний суд міста Суми визнав  Баранова винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 і ч. 2 ст. 172-7 КУПаП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) і наклав на нього штраф у розмірі 3400 грн.

Сумський депутат оскаржив це рішення, подавши апеляцію. І в червні 2018 року апеляційний суд скасував  постанову суду першої інстанції та закрив адміністративне провадження в цій справі. Прокуратура у відповідь касацію не подавала.

У хабарництві також обвинувачують  депутата Сумської обласної ради, керівника відділу Держекоінспекції в Сумській області Андрія Божка. У січні 2018 року прокуратура Сумської області затримала його нібито під час одержання хабара в сумі 4 тис. грн.

За версією прокуратури, посадовець забажав щомісячно отримувати 2 тис. грн за неперешкоджання роботі свого підлеглого та залишення його на посаді. Депутата обвинувачують у злочинах за трьома статтями ККУ, а саме за ч. 1 ст. 190 (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою), за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа), за ч. 3 ст. 368 (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

У липні 2018-го суд відсторонив  його від посади.

Як відомо з реєстру судових рішень, у вересні 2018 року під час розгляду справи прокуратура вимагала  продовжити запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, однак Ковпаківський районний суд своїм рішенням  відмовив у цьому. Розгляд справи триває в суді.

У січні 2018 року в будинок, де мешкає депутат із сім’єю, невідомі кинули  коктейлі Молотова. У цьому обранець звинувачував голову Сумської облради Володимира Токаря.

12 листопада 2018 року прокуратура Сумської області повідомила про підозру секретаря Глухівської міської ради, депутатку від «Самопомочі»  Олену Демішеву через те, що вона незаконно звільнила працівницю міськради з політичних переконань.

Правоохоронці підозрюють  Демішеву в тому, що вона в присутності інших осіб систематично погрожувала звільненням начальниці Управління праці та соціального захисту населення, депутатці міської ради від «Волі народу» Ларисі Громак, якщо та не голосуватиме на сесіях одностайно з міським головою. Коли ж Громак не дослухалась до «порад», секретар міськради під час виконання обов’язків міського голови звільнила її з посади нібито через одноразове грубе порушення трудових обов’язків.

У відповідь Шосткинська місцева прокуратура в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Глухівської міськради оскаржила  звільнення Лариси Громаку суді, і чиновницю поновили на посаді.

Як пишуть глухівські медіа, ці події демонструють протистояння між командою екс-регіонала, народного депутата від «Волі народу»  Андрія Деркача та командою Терещенка. Депутати з «Волі народу»  постійно ігнорували будь-які пропозиції Терещенка під час сесійних засідань. У місті навіть не затвердили бюджет. А Деркач своєю чергою не розв’язує першочергових питань залучення бюджетних коштів до міської ради Глухова, що є прерогативою нардепів

У Конотопській міській раді теж не минулося без протистоянь з екс-регіоналами.

На місцевих виборах мером міста  представника ВО «Свобода» Артема Семеніхіна. Боротьба за владу досягла апогею в липні 2018 року, коли в Конотопській міськраді сталася масова бійка. За словами Семеніхіна, зі столиці привезли близько 50 «тітушок». Тоді опоненти екс-мера намагалися усунути його з посади. Наприкінці серпня під час сесії частина депутатів зачинилась в іншій кімнаті та проголосувала за його відставку. Результати голосування з’явилися на офіційному сайті Конотопської міської ради ввечері 28 серпня. Зокрема, 26 депутатів без міського голови та секретаря міськради проголосували за дострокове припинення повноважень мера та секретаря, затвердження бюджету, обрання нового секретаря міської ради, керуючого справами міськвиконкому та заступників міського голови.

У зв’язку з цим Артем Семеніхін звернувся до Сумського окружного адмінсуду щодо поновлення на посаді. Суд не задовольнив його заяви про забезпечення позову до Конотопської міської ради, у якій позивач просив зупинити дію рішення “Про дострокове припинення повноважень міського голови” та заборонити будь-які дії новому керівництву міста до ухвалення остаточного рішення у справі. Тоді Семеніхін подав апеляційну скаргу, і Харківський апеляційний адміністративний суд залишив її без задоволення.

Чимало судових справ, у яких фігурують сдепутати на Сумщині, стосуються невчасного подання ними декларацій, невнесення достовірних відомостей тощо. Також у суді й досі перебувають кілька справ  стосовно незаконних дій першого заступника міського голови Сум Володимира Войтенка.

Під час аналізу ЧЕСНО судових справ, у яких фігурують сумські депутати, до уваги брався період від січня до 14 листопада 2018 року.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.