Новорічне «вітання» від «Сумитеплоенерго»: із 1 січня 2019-го за опалення і гарячу воду платитимемо на 14% більше

Вчора, 4 грудня,  у Сумах відбулися «відкриті» обговорення проекту постанови Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо нового тарифу для « Сумитеплоенерго». За ним вартість опалення та гарячої води з нового року може зрости на 14  %.

За словами директора «Сумитеплоенерго» Дмитра Васюніна,  підняття ціни на ці послуги пов’язано з підняттям ціни на газ. Результати обговорення мають розглянути на засіданні НКРЕКП. У разі його затвердження новий тариф вступить у дію з 1 січня2019 року.

Аби обмежити участь сумчан в обговоренні проекту і уникнути незручних запитань, цього разу тепловики запросили їх на ранок  робочого дня у свою актову залу за адресою вул. Лебединська,7. Тож, інтереси сумчан фактично представляла невелика група активістів на чолі з правозахисником, лідером команди «НаШІ» на Сумщині Олександром Соколовим. Вони вважали, що це має бути зібрання громади міста за участі тепловиків і представники громади мають вести обговорення, керівництво ж «Сумитеплоенерго» навпаки – їхнє зібрання за участі громади. Через це на початку обговорень відбулася штовханина (на відео) між активістами і охоронцями «Сумитеплоенерго»

Олександр Соколов взагалі вважає проведення подібних обговорень не на часі:  «На сьогоднішній день на території Сумської області введено воєнний стан. Відповідно статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» заборонено проводити вибори у територіальні громади та проводити масові зібрання. Сьогоднішній захід організували відповідні особи всупереч цьому закону». Тож, представники громади міста склали свій протокол від 4 грудня, який направлять до НКРЕКП, за яким слухання не відбулися через воєнний стан.

Після того, як Олександр Соколов з активістами, не бажаючи брати участь в черговому фарсі тепловиків,  покинули актову залу, обговорення провели за заздалегідь запланованим «сценарієм».

За словами завідувача сектору НКРЕКП у Сумській області Костянтина Безносохіна,  із 1 листопада змінилася ціна газу для всіх категорій споживачів. Тому «Сумитеплоенерго» і звернулося з ініціативою щодо перегляду тарифів на виробництво теплової енергії.

На даний час діючий тариф за 1 ГКл складає 1 339 грн.,  у проект постанови заклали  1 529 грн., різниця складає 199 грн. У відсотках – це 14,2 %.

Наскільки економічно обґрунтована ініціатива підняття ціни на тепло прокоментував каналу UA-Суми голова «Спілки енергетичного сервісу України» Олександр Бойко:

«Обгрунтування ніхто не бачив, його не існує в природі. З тієї одної причини, що реального стану, на сьогоднішній день, сумських теплових мереж, генерації, розподілення і споживання не знає ніхто.Треба провести енергетичний аудит ТЕЦ, треба провести весь енергетичний аудит генерації всіх котелень, які топлять. Треба провести базове енергетичне обстеження сегментів теплопостачання і от коли це все буде проведено, от оді буде зрозуміло скільки тепла потрібно місту Суми і скільки повинна коштувати 1 гігокалорія».

До цього варто, мабуть, додати і комантар у соцмережі від Михаил Курочкин:

А вообще,дорогие сумчане, к вам в карман в очередной раз лезут, а вы сидите дома. Ну и не жалуйтесь потом. Мы потому так и живем, ведь молчим, терпим, не верим в перемены. И пока так будет, на нас будут ездить те, кто сидя в Киеве считает,что в Украине можно прожить за 1900 гривен в месяц, При этом постоянно подымать тарифы и придумывать новые способы обобрать и без того нищее население страны”

Это пожалуй единственный момент сегодняшнего слушания по тарифам Сумытеплоэнерго, который стоит посмотреть Думал, ну вот, сейчас будет революция..может даже кого то побьют))) Но, не суждено) А вообще,дорогие сумчане, к вам в карман в очередной раз лезут, а вы сидите дома. Ну и не жалуйтесь потом. Мы потому так и живем, ведь молчим, терпим, не верим в перемены. И пока так будет, на нас будут ездить те, кто сидя в Киеве считает,что в Украине можно прожить за 1900 гривен в месяц, При этом постоянно подымать тарифы и придумывать новые способы обобрать и без того нищее население страны #Сумы #тарифСумытеплоэнерго

Gepostet von Михайло Курочкін am Dienstag, 4. Dezember 2018

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.