У Сумах вірян агітували перейти до Православної Церкви України

Вчора, 6 січня, близько 9-ї ранку в центрі Сум біля Спасо-Преображенського собору представники декількох громадських організацій провели акцію на підтримку об’єднання православних церков України.

Учасники акції розгорнули плакат «Правого сектору» «Переходь в Православну Церкву України. Геть загарбників у рясах» і вигукували: «Слава Україні-Смерть ворогам!». Наприкінці вони повісили український прапор біля Спасо-Преображенського собору

За словами співорганізатора акції Сергія Супруна,  акція носила мирний, просвітницький характер.  «Те,  що нам закидають, що ми будемо на когось нападати, захоплювати храми, в нас немає таких намірів і ми цього робити не будемо, – сказав він. –  Акція має всеукраїнський характер і наші побратими в інших містах проводять подібні акції. Ми просто закликаємо людей до єднання».

Іншої думки староста Спасо-Преображенського собору Олександр Соколенко: «Вони прийшли говорити про церкву. Як вони можуть казати про церкву, коли відсутнє елементарне: якісь реквізити цієї церкви. Де ікона, де хрестик? Про що розмовляти з цими людьми? Ми теж хочемо з кимось об’єднуватись, але люди прийшли не об’єднуватись. Коли люди об’єднуються, вони приходять з хорошим настроєм».

У Сумській єпархії Української Православної Церкви акцію розцінили як провокацію радикалів.

«Учасники пікету, – йдеться на сайті  єпархії «Православна Сумщина», – мали символіку радикальної організації “Правий сектор”, яка неодноразово проводила антицерковні акції в Сумах та відома своєю антиправославною ідеологією. Як і раніше, учасники акції висловлювались проти “московської церкви”, повторювали безпідставні звинувачення та ідеологічні штампи, що лунають останнім часом та створюють атмосферу ворожості по відношенню до православних мешканців Сум, розпалюють ворожнечу на релігійному грунті.

Крім спвіробітників поліції, що були присутні на провокації та жодним чином не реагували на протизаконні дії радикалів, серед учасників акції також були присутні державні службовці Сумської обласної державної адміністрації. Така адміністративна підтримка створювала атмосферу заохочення та безкарності протизаконних дій радикалів.

Парафіяни кафедрального собору проявили витримку та розважливість, тому акція радикалів, яка тривала загалом близько 40 хвилин, не досягла своєї мети».

До цього ми повідомляли: Через отримання Україною Томосу спецслужби РФ провокують зіткнення на релігійному ґрунті

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.