УВАГА! Від сьогодні в Україні вступив в силу новий закон про згоду на секс

Сьогодні, 11 січня, в Україні набув чинності закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов’язкової обопільної згоди на секс. 

Законом змінюється визначення поняття «зґвалтування»  та розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу.

Раніше зґвалтування передбачало фізичне насильство, погрози або безпорадне становище. Зараз це вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування).

Покарання лишається таким, як і раніше, – тюремний строк до 5 років.

Кримінальна стаття про примушування до сексу буде застосовуватися не тільки у разі матеріальної чи службової залежності потерпілого. Закон запроваджує окрему норму «примус до сексу»  без будь-яких умов – тобто потенційним підозрюваним може бути не тільки начальник на роботі, а хто завгодно. Покарання – штраф до 850 грн або арешт до півроку.

У новій редакції посилили санкції за схиляння до статевого зв’язку залежної особи – тепер це арешт до півроку або обмеження волі до 3 років. Якщо ж одне із таких порушень скоїли з погрозами знищення, пошкодження або вилучення майна у потерпілого чи його родичів, або шантажуючи розголошенням відомостей, що ганьблять людину чи її родичів – передбачається обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Запроваджено відповідальність не тільки за незаконне проведення аборту, а й за незаконну стерилізацію – 5 років у тюрмі із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років або без такого.

Примушування до аборту без добровільної згоди потерпілої тягне обмеження волі до 5 років або тюремний строк до 3 років за позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років чи без такого.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.