Голова ОДА закликав зробити Сумщину однією з найкращих областей України

10 січня 2019 р. виповнилося 80 років з дня утворення в межах України Сумської області. З цієї нагоди у Сумському державному педагогічному університеті ім. А. Макаренка відбулося засідання  круглого столу, під час якого голова Сумської ОДА закликав зробити Сумщину однією з найкращих областей України.

«У 1939 році відбулася знаменна подія – із частин різних областей була створена Сумська область. Сьогодні Сумщина є потужним гравцем серед інших регіонів України як в напрямі соціально-економічного розвитку, так і в реалізації реформ, ініційованих Президентом України та Урядом», – зазначив Микола Клочко.

За його словами, Сумщина наразі демонструє відмінні результати в галузі освіти, медицини, ремонтах доріг, займає 4 місце за урожайністю зернових та зернобобових культур, у п’ятірці областей за чисельністю поголів’я корів.

«На жаль, з об’єктивних причин наша область постраждала через втрату ринків Російської Федерації. Але ми переорієнтовуємося і вже чимало товарів, виготовлених на Сумщині, експортується до країн ЄС, – додав голова облдержадміністрації. – Ми всі любимо нашу область і кожен в своїй сфері – бізнесі, промисловості, освіті, науці, медицині, іншій діяльності – робимо все необхідне, щоб Сумщина розвивалась».

У своєму виступі на засіданні круглого столу очільник області повідомив, що йому приємно, що цей захід проводиться саме в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка, який навіть на 15 років старший за Сумську область. Заклад у різні часи був в центрі патріотичних рухів, осередком науки й культурним центром Сумщини. І сьогодні саме цей виш зібрав краєзнавців, письменників, працівників обласного архіву, викладачів та студентів університету, щоб окреслити головні віхи розвитку області, поговорити про історичний адміністративний поділ земель нинішньої Сумщини, військових діячів національно-визвольних змагань – уродженців Сумщини та про розвиток рідного університету і його роль у становленні та розвитку Сумської області.

З нагоди свята Микола Клочко вручив Почесну грамоту голови облдержадміністрації ректору університету Юрію Лянному.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.