У Сумах реалізуються програми, спрямовані на виправлення засуджених через звільнення від відбування покарання

Співробітниками Зарічного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області старшим інспектором Яною Наїнко та провідним фахівцем Олександром Чеботаре, які у 2018 році пройшли відповідне навчання з реалізації  пробаційних програм та отримали сертифікат куратора пробаційних програм, забезпечили реалізацію комплексу заходів, передбачених пробаційною програмою  із засудженими особами, які звільнені від відбування покарання з випробування та, на яких покладено  обов’язок виконувати заходи, передбачені такою програмою.

Види пробаційних програм обирались із застосуванням інноваційного інструменту – оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення, який допомогає визначити ту сферу життя, яка найбільш уразливіша та потребує втручання для найшвидшого повернення до соціально – прийнятних умов життєдіяльності. З метою координації діяльності, спрямованої на виправлення засудженого, в даний час реалізуються 2 види пробаційних програм: «Попередження вживання ПАР» та «Зміна прокримінального мислення».

« Реалізація пробаційних програм – це вже є невід’ємною складовою впровадження пробації в Україні, яка спрямована на зміну світогляду людини та має суттєвий вплив на її поведінку. Тому, дана робота проводиться задля забезпечення досягнення головної мети уповноважених органів з питань пробації, а саме,  забезпечення безпеки суспільства та попередження скоєння повторних правопорушень суб’єктами пробації »,- впевнена Яна Наїнко, старший інспектор відділу

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.