На Сумщині перебуває віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. З чим приїхав?

Сьогодні, 7 березня, на Сумщині перебуває віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.  

У Шостці він відвідав  разом із головою Сумської ОДА Миколою Клочком  знакові культурно-історичні місця Шостки – музей Пантелеймона Куліша, Харлампіївський Гамаліївський монастир, усипальницю гетьмана України Павла Скоропадського.

Павло Розенко розповів, що він вперше на Сумщині  і справді схвильований тим, як тут, у прикордонному з Росією регіоні, опікуються пам’ятками історії і культури.

«Обласна влада разом із мешканцями Гамаліївки постійно порушують питання передачі території Харлампіївського Гамаліївського монастиря з собором та церквою релігійній громаді, – повідомив віце-прем’єр-міністру Микола Клочко. – Адже це не тільки унікальний каскад архітектурних споруд, пов’язаний зі славетним родом Скоропадських, його усипальницею. Крім того, цей монастир є однією із духовних перлин Шосткинщини, яку ще 1959 року було внесено до реєстру пам’яток архітектури республіканського значення. Але з 1962 року на території обителі розміщено виправну колонію, що призвело до перепланування монастиря, руйнування галерей. Ми маємо надати право місцевим релігійним громадам використовувати ці на культові спорудження».

Це та інші питання були обговорені сьогодні обговорили під час наради з питань створення державного заповідника України «Державотворці Сіверщини».

«Збереження культурної спадщини, історичної пам’яті і традицій – це один із основних елементів сталого розвитку будь-якого регіону, а для прикордонної Сумщини це взагалі надзвичайно важливо», – зазначив віце-прем’єр-міністр України.

Павло Розенко висловив сподівання, що за підсумками наради будуть не лише окреслені пріоритети, а й розроблені та подані на розгляд Уряду цілком конкретні пропозиції та всі необхідні документи щодо збереження культурної та історичної спадщини краю.

«Ми зараз маємо зробити все можливе, щоб створення державного заповідника України «Державотворці Сіверщини» відбулося. Я впевнений, що нас підтримають і Кабмін, і Президент України, – наголосив Павло Розенко. – Вам треба швидко відпрацювати всі документи на затвердження Уряду і спільно – влада з істориками – обґрунтувати необхідність створення цього заповідника, а Уряд свою справу зробить».

За інформацією Xpress,  у ході робочої поїздки Павло Розенко має відвідати Шосткинський казенний завод «Зірка» та  оглянути експозицію музею Пантелеймона Куліша.

Нагадаємо, що працівники зупиненого оборонного заводу «Зірка» вимагають виплатити їм зарплатну заборгованість за кілька місяців, а в Україні цього року на державному рівні відзначатимуть 200-річчя класика української літератури,  уродженця с.Вороніж Шосткинського району Пантелеймона Куліша. Зокрема, постановою Кабміну заплановано видати повне зібрання творів письменника, провести ремонтні роботи в музеї Куліша при Шосткинській міської бібліотеці, виділити кошти для придбання експонатів і поповнення фондових колекцій. Крім того, передбачається оголосити конкурс і забезпечити спорудження в 2019 р. пам’ятників Пантелеймону Кулішу на його батьківщині в с. Воронежі Шосткинського р-ну та в Києві.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.