Кордони майбутніх повітів Сумщини та госпітальних округів не співпадатимуть – ЕКСПЕРТ

Співпадіння кордонів майбутніх районів та госпітальних округів в областях є оптимальним. Так вважають деякі експерти та знавці децентралізаційних процесів. Втім, з цим не погоджується директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування (ЦМРС) Олександр Хоруженко.

Він переконаний, що поділ на повіти (саме так, можливо, називатимуть райони) та госпітальні округи йде за різними принципами. Отже, не може бути однаковим.

– Госпітальні округи формуються на баченні громад. Це така собі джентельменська економічна модель співпраці між собою на добровільних засадах, – говорить Олександр Хоруженко. – Громади самі визначають, який медичний заклад буде пріоритетним. Між ними буде здорова конкуренція, яка не прив’язана до територіального устрою. Хтось вже домовився та визначився з маршрутом пацієнта. Зараз вони купують нове обладнання в лікарні. Діють на перспективу, вкладаючи кошти.

Олександр Хоруженко приводить приклад Кролевецької ОТГ Сумської області. Вона розташована у Конотопському районі, а віднесли її до Глухівського госпітального округу.

– Але люди реально їздять лікуватись у Шостку, – зазначає експерт. – Уряд профінансував на 320 мільйонів гривень ремонт дороги до Шостки. І туди не тільки із Сумщини їдуть. Народ із Полтавської області теж підписує декларації із сімейними лікарями. І гроші йдуть у Шостку. Зараз, хто сміливий, активний, бореться за пацієнта, той і виграє. Це нормальна конкуренція.

Повітів на Сумщині, прогнозує Олександр Хорунженко, буде п’ять, а госпітальних округів затверджено шість.

Джерело: vlasno.info 

Додамо, що минулого тижня Представництвом Європейського Союзу в Україні було організовано 2-денний прес-тур для журналістів з 10-ти областей України в Сумську область «Європа в Сумській області: в бізнесі, освіті та громадах».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.