Топ-темою онлайн медіа Cумщини стали Pulp fictiоn – дослідження ІМІ

Головна тема онлайн медіа Cумщини – рulp fictiоn, що перекладається як «кримінальне чтиво», а якщо точніше – «новини з дупла гнійного зубу». Такі результати дослідження ГО «Інститут масової інформаці», що було проведено в 10 регіонах України у лютому цього року.

За результатами моніторингу, найчастіше публікують кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події, в тому числі ДТП, онлайн-ЗМІ Черкас та Чернігова (по 40 %), Харкова (37%) та Запоріжжя і Сум (по 36%). Рідше можна знайти висвітлення тем екології, корупції та вразливих категорій населення.

Найменше новин про кримінал було опубліковано в новинних стрічках онлайн-ЗМІ Львову (14%).

Моніторинг по Сумщині проводили у таких ЗМІ: Данкор онлайн, 0542.ua, Сумські дебати, SumyToday, The Sumy Post.

Зазначимо, що редакційна політика, спрямована на тотальне копіювання ЗМІ  щоденних зведених даних  правоохоронних органів про усі кримінальні події, на думку психологів, шкідлива тим, що формує у суспільстві думку, що грабежі, крадіжки, згвалтування та вбивства є нормою життя. А звідси й недовгий шлях до скоєння злочину.

Методологія моніторингу включала в себе аналіз тематики усіх новинних публікацій, який були опубліковані з 11 по 15 лютого 2019 року.  Загалом в аналізований період було визначено такі теми: кримінал/надзвичайні події/ДТП, соціальна тематика (освіта, медицина, пільги), місцева влада, культура, економіка/бізнес, політика, спорт, корупція/антикорупція, екологія, вразливі категорії населення, активізм, релігія, міжнародні події, погода, шоубіз/розваги, погода.

На фото: перша сторінка останнього номеру сумського видання “Ваш шанс”

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.