«Сумигаз» має повернути споживачам за ремонти та заміни лічильників 12 млн. грн.

Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ «Сумигаз» за зловживання монопольним становищем і зобов’язав компанію компенсувати споживачам їх витрати на ремонт і заміну лічильників.

«З початку року Сумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету прийнято вже третє рішення про визнання дій  «Сумигаз» зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку розподілу природного газу та накладення штрафних санкцій в розмірі: 68 000 грн», – сказано в повідомленні.

Відзначається, що законодавство покладає на оператора газорозподільних систем при проведенні повірки лічильників газу побутових споживачів здійснювати за рахунок підприємства ремонт лічильників, які цього потребують, або заміну на нові тих лічильників, які не підлягають ремонту.

«В ході проведеного відділенням дослідження встановлено, що ПАТ «Сумигаз» внаслідок невиконання приписів законодавства перекладав на споживачів свої зобов’язання по проведенню ремонту / заміни лічильників. Таким чином, 1373 споживача були позбавлені права на проведення безкоштовного ремонту побутових лічильників і 11643 споживача – на проведення безкоштовної заміни лічильників, в результаті чого вони були змушені забезпечувати ремонт / заміну лічильників за свій рахунок (нести не передбачені чинним законодавством витрати)», – сказано в повідомленні.

За даними АМКУ, загальна сума додатково понесених споживачами Сумської області витрат внаслідок зловживання монопольним становищем підприємства перевищує 12 млн. грн.

«Сумигаз» повинен заплатити штраф у розмірі 68 тис. грн і усунути наслідки порушення. У мотивувальній частині рішення зазначено, що під усуненням наслідків слід розуміти повернення споживачам коштів на суму близько 12 млн. грн або здійснення перерахунків на зазначену суму в рахунок майбутніх платежів.

Джерело: http://uaprom.info/news/168882-amku-oshtrafoval-oblgaz-firtasha.html

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.