Акт вандалізму у Ромнах. Протистояння двох єпархій чи зазіхання на земельну ділянку?

У ніч з 10 на 11 квітня в Ромнах у парку відпочинку ім. Т.Г.Шевченка невідомі зруйнували і спалили Пам’ятний хрест, встановлений на місці зруйнованого у 1967 році Олександрівського собору.

Хрест встановили парафіяни УПЦ (КП) в м.Ромни у червні 2018 р. На його місці для зручності жителів міста планують збудувати  новий  храм.

За інформацією Сумської єпархії УПЦ (КП), вже тоді  «встановлення хреста не відбулося без ексцесів. Тому що, як тільки було озвучено, що наша релігійна громада має намір встановити пам’ятний хрест на даному місці, як відразу «включився»  в процес московський патріархат. Священики УПЦ МП в особі настоятеля Вознесенського храму, маючи в центрі міста Ромни свій храм на відстані 500 метрів від даної земельної ділянки, забажав не допустити в центр міста Українську Православну Церкву Київського Патріархату, при цьому отримав підтримку мера та деяких депутатів, які, в свою чергу, всіляко намагалися не дати можливості встановити хрест».

Однак хрест таки було встановлено.

Для довідки: Олександрівський храм був побудований у Ромнах  в 1891 році, а зруйнований в 1967 році радянською  владою. І з того часу на даній земельній ділянці були дитячі атракціони, які згодом були перенесені в інше місце, також це місце використовують для вигулу собак.  Минулого року була озвучена заява місцевої влади, що там можливо буде чиясь «приватна територія».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.